کمک به هچ جوجه و شکستن تخم

مدیر سایت
کمک به خروج جوجه از تخم

کمک به خروج جوجه از تخم در زمان هچ

رویه جوجه کشی از تخم های نطفه دار به طریق مصنوعی و با استفاده از دستگاه جوجه کشی بسیار حساس میباشد. در حین جوجه کشی از پرنده های مختلف ممکن است شرایط مختلفی برای تخم ها و جوجه ها پیش آید و باعث تلف شدن آنها شود. یکی از این موارد که در زمان هچ جوجه ها بیشتر اتفاق می افتد، عدم خروج به موقع جوجه ها از تخم میباشد.

کمک به خروج جوجه از تخم

به طور کلی حداقل 2 درصد از جوجه ها در زمان هچ قادر به خروج از تخم نیستند. در این شرایط با وجود اینکه جوجه به تخم نوک زده و آن را شکافته است اما به دلایل مختلف قادر به خروج از آن نیست.

در این نوشته ابتدا به بررسی عواملی پرداخته ایم که مانع هچ کامل جوجه ها میشوند، سپس در خصوص کمک نمودن به هچ جوجه ها، راهکارها و نکات ضروری را شرح داده ایم. پیشنهاد میشود برای دست یابی به راندمان های بالا با دستگاه جوجه کشی خواندن این مقاله را از دست ندهید.

دلایل خارج نشدن جوجه ها در زمان هچ

در جوجه کشی از پرنده های مختلف، در زمان هچر (3 الی 5 روز پایانی) جوجه ها شروع به نوک زدن و خارج شدن از تخم می نمایند. اما در برخی موارد جوجه داخل تخم موفق نمی شود تخم را بشکند و از آن خارج شود. فاکتورهای مختلفی می تواند منجر به چنین مشکلاتی در جوجه کشی شود. از مهمترین عواملی که در زمان هچ باعث مرگ جوجه ها میشود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کهنه بودن تخم نطفه دار:

تست تازه بودن تخم نطفه دار - جوجه کشی دات کام

از تخم های نطفه دار می بایست به موقع جوجه کشی شود. هر چقدر که تخم های نطفه دار مدت زمان بیشتری نگه داری و انبار شوند، از قدرت نطفه درون تخم کاسته میشود. تخم های نطفه دار حداقل 24 الی 48 ساعت بعد از تخم گذاری پرنده ماده برای جوجه کشی قابل استفاده می باشند.

همچنین حداکثر مدت زمان نگه داری تخم های نطفه دار برای جوجه کشی 10 روز میباشد. بعد از گذشت یک هفته، تخم های نطفه دار به تدریج ضعیف شده که شدت این آسیب پس از گذشت دو هفته به اوج خود می رسد و دیگر آن تخم به جوجه تبدیل نمیشود. به هنگام جوجه کشی از تخم های نطفه دار کهنه، جوجه تا مرحله هچ نیز رشد می کند.

در زمان هچ جوجه ها به انرژی بیشتری نیاز دارند تا بتوانند از تخم خارج شوند. اما متأسفانه جوجه های حاصل از تخم های نطفه دار کهنه بسیار ضعیف بوده و توان و انرژی لازم برای شکستن تخم را ندارد و در داخل تخم خفه میشوند. هر چند برخی از آنها حتی به مرحله هچ هم نمی رسند و به صورت ناقص درون تخم رشد نموده و سپس تلف میشوند.

ضعیف بودن تخم نطفه دار

همان طور که ذکر شد در زمان هچ جوجه ها انرژی بیشتری صرف شکستن و خروج از تخم می نمایند. حال اگر نطفه درون تخم ضعیف باشد، جوجه حاصل از آن نیز ضعیف خواهد بود. ضعیف بودن تخم نطفه دار بیشتر به کیفیت خوراک و تعداد خروس های موجود در گله و یا ضدعفونی نبودن تخم ها و دستگاه جوجه کشی بستگی دارد. هر چقدر تغذیه مرغ ها و خروس ها بهتر باشد، قدرت باروری و نرخ نطفه دار بودن تخم ها نیز افزایش می یابد. برای تغذیه بهتر است که از همان ابتدا به غذای جوجه یک روزه و مرغ های بالغ توجه زیادی شود.

ضریب نر به ماده

در پرنده های سنگین وزن همچون غاز، اردک، بوقلمون و … معمولا درصد تخم های نطفه دار پایین تر از مرغ ها است. زیرا پرنده های سنگین وزن در برخی موارد نمی توانند به خوبی جفت گیری کنند. علاوه بر این در گله های پرورشی باید ضریب نر به ماده کاملا رعایت شود. بدین معنی که باید به تعداد کافی پرنده نر در بین گله وجود داشته باشد. اگر تعداد نر در بین گله کم باشد تمام پرنده های ماده موفق به جفت گیری نخواهند بود. همچنین کم بودن تعداد نر در بین گله های پرورشی باعث ضعف پرنده نر و کاهش کیفیت تخم های نطفه دار میگردد.

اگر تعداد نرها در بین ماده ها زیاد باشد، بین نرها نزاع و درگیری رخ میدهد. در پرورش مرغ محلی معمولا به ازای هر 8 الی 10 مرغ، یک خروس در بین گله رها میکنند. البته برخی پرورش دهندگان ضریب یک به سه و یا حداکثر یک به پنج (نسبت نر به ماده) را پیشنهاد میکنند. دقت داشته باشید که ضریب نر به ماده برای تمامی پرنده ها یکسان نیست.

بیماری های عفونی در پرنده تخم گذار

بیماری های عفونی همچون عفونت روده و سایر بیماری ها که اندام های تولید مثل پرنده ها را تحت تأثیر قرار می دهد بر کیفیت تخم نطفه دار نیز تأثیر گذار میباشد. اگر پرنده تخم گذار دچار عفونت روده ای باشد، تخم نطفه دار حاصل از آن ضعیف و کم کیفیت خواهد بود. جوجه های حاصل از این تخم یا در نیمه راه تلف میشوند و یا در زمان هچ قادر به شکستن تخم و خارج شدن از آن نیستند. برای آشنایی با علائم و عوارض بیماری های مرغ مقاله بیماری های رایج در طیور را مطالعه کنید.

موقعیت نادرست

وضعیت جوجه در روز 20 ام - جوجه کشی- جوجه کشی دات کام

درست قبل از هچ، سر جوجه باید زیر بال راستش باشد چرا که در این موقعیت جوجه می تواند کیسه هوایی را سوراخ کند. جوجه ای که سرش زیر بال چپ یا بین پاهایش باشد، نمی تواند سرش را بچرخاند و از پوسته تخم خارج شود. مهمترین عواملی که باعث میشوند جوجه در داخل تخم در موقعیت نامناسبی قرار گیرد شامل: رطوبت بالا، کج بودن تخم در حالت عمودی، چرخش نامنظم و یا چرخش در زمان هچر می باشد.

موقعیت کیسه هوایی درون تخم

وقتی کیسه هوا در انتهای قسمت پهن تخم در موقعیت ضعیفی قرار گرفته باشد، جوجه فضای کافی برای چرخاندن سر خود و سوراخ نمودن تخم را ندارد. قرار گرفتن کیسه هوا در موعیت نامناسب  و یا آسیب دیدن آن در اثر چرخش نادرست و یا چیدن تخم در حالت اشتباه می باشد. اگر شانه جوجه کشی دستگاه از نوع سنتی است قسمت نوک تیز تخم نباید رو به بالا باشد.

رطوبت کم

در مقاطع پایانی جوجه کشی و در دوران هچر معمولا میزان رطوبت نسبت به ایام ستر 10 درصد افزایش پیدا میکند. افزایش بیش از حد رطوبت باعث خفگی جوجه ها در این زمان میشود. حال اگر میزان رطوبت پایین باشد، غشاء داخلی پوسته تخم خشک شده و جوجه به آن می چسبد. در نتیجه جوجه نمی تواند آزادانه در داخل تخم حرکت کند و از شکستن تخم عاجز می ماند.

مشکلات ژنتیکی

در برخی موارد ممکن است میزان دما، رطوبت، عمل چرخش و اکسیژن رسانی در طول جوجه کشی به درستی کنترل شوند و تخم نطفه دار نیز کیفیت مطلوب را داشته باشد ولی باز هم جوجه در زمان هچ توان خروج از تخم را نداشته باشد. در این مواقع احتمال دارد که جوجه دچار ناهنجاری های مشکلات فیزیکی شده باشد.

ناهنجاری های ژنتیکی در نسل های مختلف می تواند به جوجه ها منتقل شوند. از این نوع ناهنجاری ها می توان به کج بودن پاها، گردن، چسپبندگی نوک و … اشاره کرد. در این صورت جوجه شرایط مناسب برای خروج از تخم را نخواهد داشت و احتمال خفگی آن بسیار بالا خواهد بود. هر چند اگر جوجه در این حالت از تخم خارج شود، ناهنجاری های ژنتیکی با رشد جوجه تشدید گرفته و مشکلات فراوانی ایجاد میکند.

چدا کردن غشای داخلی تخم

ضخیم بودن بیش از حد پوسته تخم

برای تشکیل پوسته تخم در اندام تخم گذاری مرغ و یا هر پرنده ماده، نیاز به کلسیم میباشد. کمبود کلسیم باعث تولید تخم هایی با پوسته نازک و بسیار شکننده خواهد شد. همچنین دریافت بیش از حد کلسیم نیز منجر به ضخیم شدن و سفت شدن بیش از حد پوسته تخم میگردد. اگر در جوجه کشی پوسته تخم بیش از حد سفت و ضخیم باشد، جوجه توان شکستن تخم را نخواهد داشت.

باز نمودن درب دستگاه در زمان هچ جوجه ها

برخی از پرورش دهندگان از روی کنجکاوی در زمان هچ درب دستگاه جوجه کشی را باز می کنند. لازم به ذکر است که دوره هچر در جوجه کشی حساسیت بسیار بیشتری نسبت به زمان ستر دارد. باز نمودن درب دستگاه در این دوران باعث به هم خوردن تنظیمات دما و رطوبت دستگاه میشود. همچنین در اثر باز شدن درب دستگاه، سطح تخم ها آهکی و سفت و خشک میشود.

بنابراین در ایام هچر درب دستگاه نباید باز شود. ممکن است برای خارج نمودن جوجه ها متولد شده اقدام به انجام این کار شود. ولی در نظر داشته باشید که حداقل تا 24 ساعت نباید جوجه متولد شده از داخل دستگاه خارج شود.

چه زمان باید به خروج جوجه از تخم کمک نمود؟

 

اگر تحت هر شرایطی جوجه ها تخم را نوک زده باشند ولی قادر به شکستن آن نیستند می توان به خروج جوجه از تخم کمک نمود. البته برای اقدام به این عمل حداقل 20 ساعت باید از زمان نوک زنی تخم گذشته باشد. بعد از این زمان می توان به نرمی پوسته تخم اطراف کیسه هوایی را برداشت. اگر در حین انجام این کار خون مشاهده نمودید کمی صبر کنید. کیسه هوایی اطراف جوجه باید کاملا خشک شده باشد و رگ های آن بسته شده باشند. در غیر اینصورت جداکردن جوجه از این پوسته باعث زخمی شدن و خون ریزی خواهد شد.

شاید نیاز باشد تا کمی رطوبت پوسته تخم را افزایش دهید. دقت نمایید که در اثر انجام این کار جوجه داخل تخم خفه نشود. در زمان برداشتن پوسته تخم، به هیچ عنوان عجله نکنید. پوسته باید به آرامی و با صبر و حوصله جدا شود. در ضمن هرجا لازم است و یا رگ خونی بسته نشده مشاهده نمودید، باید صبر کنید.

بیشتر پرورش دهندگان برای اطمینان از شرایط بهینه و مطلوب در داخل دستگاه جوجه کشی، تمام سعی و تلاش خود را می کنند و سپس اجازه می دهند جوجه ها خود به خود از تخم خارج شوند. در اصل اگر جوجه به اندازه کافی قوی باشد، به خودی خود از تخم خارج خواهد شد و به خوبی رشد می کند. اما جوجه های ضعیف حتی پس از تولد نیز با مشکلات زیادی مواجه میشوند.

دسته بندی آموزش جوجه‌کشی مقالات جوجه کشی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

26 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
مریم
28 روزها گذشته

با سلام
داخل ویدیو آموزشی میگه بعد از نوک زدن جوجه به تخم اگر 7 الی 8 ساعت جوجه خودش از تخم خارج نشد خودتون کمک به خروجش از تخم بکنید ولی شما نوشتید 20 ساعت ؟!! حالا 7 تا 8 ساعت یا 20 ساعت ؟

ماه
1 ماه گذشته

ما یه مرغ خوابوندیم رو تخم و پریروز متوجه شدیم شپشک زده و تخم های حشرات روی پرهای ریز صورتش کاملا اشکار بود و دیروز به پر هاش پودر مخصوص زدیم. همین نیم ساعت پیش متوجه شدیم که یکی از جوجه ها در حال نوک زدن و بیرون اومدنه..
حالا من نمیدونم باید با جوجه چیکار کنیم اولین تجربمونه نکنه جوجه ها هم به شپشک مبتلا بشن 😥
ممنون میشم هرچه زود جواب بدین

Last edited 1 ماه گذشته by ماه
یوسف
1 ماه گذشته

سلام و عرض ادب
روز دوازدهم جوجه کشی هستم همه چیز رو رعایت کردم ولی یه چند ساعت غافل شدم دیدم دما رو ۴۲ درجه هست ،نمیدونم چه مدت تو این دما مونده ولی زود دما رو اوردم پایین،به نظرتون چیشده چیکار باید کنم

طاهری
1 ماه گذشته

با سلام.من برای بار اول در دستگاه ایزی باتور ۴، تعداد ۲۵ عدد تخم غاز گذاشتم. البته به علت ناکافی بودن تخم ها و به جهت تازه بودن تخم ها هر هفته چند تا می ذاشتم. الان بنظر سه الی چهار تخم شانس جوجه شدن دارند. بقیه خراب شدند از دستگاه خارج کردم. مهمترین علت چی بوده؟ من فکر می کردم رطوبت دستگاه کافیه دیگه خودم اقدام به من پاشی روزانه نکردم. آیا مه پاشی دستی هم برای تخم غاز ضروریه؟ بموقع خارج نکردن تخم های فاسد، چقدر نقش داشته؟ دستگاه چقدر باید از دیوار ها فاصله داشته باشه؟ ترنر… بیشتر بخوانید »

طاهری
Reply to  مدیر سایت
1 ماه گذشته

ممنون از پاسخ شما، پاینده باشید.

PK.Shahraki
2 ماه ها گذشته

سلام.
امروز روز بیستم هست. جوجه نوک زده اما خارج نشده. الان حدود 12 ساعت گذشته.
1-اگر بعد از بیست ساعت بیرون نیامد کمک کردن بش واجبه یا اینکه میتونم بیشتر بش زمان بدم؟ اگه بیشتر بمونه خفه میشه؟
2-جوجه های قبلی که بدنیا اومدن روی تخم پا میزارند و باعث چرخش آن میشند مشکلی پیش نمیاد؟

Pk.shahraki
Reply to  مدیر سایت
2 ماه ها گذشته

متشکرم از پاسختون. خودش همون حدود ۱۶_17 ساعت که شد خداراشکر بدون کمک بیرون اومد.

Pk.shahraki
Reply to  مدیر سایت
2 ماه ها گذشته

بنابراین این قانون بیست ساعت(بیست ساعت بعد از نوک زدن کمکش کنیم) اگر روز بیست و یکم تمام شده باشه صدق میکنه؟درسته؟

Pk.shahraki
Reply to  مدیر سایت
2 ماه ها گذشته

و یه سوال دیگه از چهار تا تخمی که گذاشتم سه تاشون همون روز بیستم هچ شدند. الان یکی مونده که هنوز حتی نوک نزده. با توجه به اینکه همه شرایط برای همشون یکسان بوده بازم امکانش هست هچ یکی تا دو سه روز دیگه طول بکشه؟ آیا بش زمان بدم؟

از ایزی باتور 2 استفاده میکنم و چون دفعه اولم بود، فقط چهار تا تخم گذاشتم تو دستگاه. تخم ها تازه بودند و از مرغ های خودم بودند.

Pk.shahraki
Reply to  مدیر سایت
2 ماه ها گذشته

ممنون که هستید و به سوالات پاسخ سریع میدید. تخم آخر هچ نشد با اینکه سه روز بش زمان اضافه دادم. بعد شکستمش. جوجه کامل تشکیل شده بود اما زرده رو جذب نکرده بود. عکسش رو در لینک زیر گذاشتم.
دوست دارم بدونم مشکلش چی بوده؟

Pk.shahraki
Reply to  مدیر سایت
2 ماه ها گذشته

روز هفتم هم نطفه سنجی کردم همه نطفه دار بودند

ابوالفضل
2 ماه ها گذشته

سلام
در زمان هچر اگه تخم ها رو نچرخونیم گرما باعث نمیشه جوجه تلف بشه چون یک طرف تخم مرغ زیادی داغ میشه ؟!؟

Last edited 2 ماه ها گذشته by ابوالفضل
محمدحسین
2 ماه ها گذشته

سلام. ببخشید دوره حدود ۲۲ روز طول کشیده ۱۸ روز ستر و ۴ روز هچر. اما هنوز نوک نزدن. امروز یکیشو باز کردیم دیدیم زنده بود و شکل هم گرفته بود اما انگار ضعیف بود و زرده هم داشت یه مقداری، یکم خون اطرافش بود با رگ خونی. بهترین کار چیه که انجام بدم؟؟

سعید
10 ماه ها گذشته

۱۴تخمکه۷,تامسون مال مرغ کرچ بود و بقیه از مرغ دیگه،بعد از ۲۱روز تخم خودش به جوجه تبدیل شدن ولی بقیه نوک نزدن ،یکیشون شکستم جوجه داشت،ولی نمیدونم چرا نمی تونن در بیان،ایا باید باز هم صبر کرد،چند روز بعد از ۲۱روز،یا بندازمشون دور

79+ محصولات
4000+ سفارشات تکمیل شده
14000+ کاربران
293+ مطالب وبلاگ

تماس با ما

دفتر مرکزی فروش دفتر مرکزی فروش

04432341796 / 04432346612 / 04432379188

کارشناسان رسمی فروش

مهندس محمودی : 09143403463

مهندس عرفان اسکندری : 09143883380

مهندس علیزاده : 09144473924

مهندس حنیفه : 09125547229

کارشناس فروش دستگاه جوجه کشی 5000 به بالا :

مهندس قصابی : 09126342262

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت