موتور دستگاه جوجه کشی

خرید موتور دستگاه جوجه کشی

موتور در دستگاه جوجه کشی برای چرخش شانه ها و راک به کار گرفته میشود. میدانیم که چرخش تخم های نطفه دار در زمان ستر بسیار مهم است تا جوجه به پوسته نچسبد. برای اینکه بتوان یک مکانیزم اتوماتیک برای چرخش تخم های نطفه دار طراحی کرد، لازم است که از موتور مخصوص دستگاه جوجه کشی بهره ببریم. اگر شما نیز در انتخاب موتور مناسب برای ماشین جوجه کشی خود مانده اید مطالب این صفحه را بخوانید. همچنین در این صفحه امکان خرید و ثبت سفارش انواع موتور دستگاه جوجه کشی نیز وجود دارد.

انواع موتور جوجه کشی

انواع موتور جوجه کشی که در بازار رایج میباشند از نوع KTYZ گیربکس دار (سنکرون) ، موتور جوجه گردان و جَک می باشند.

در موتورهای جوجه گردان جهت حرکت موتور بصورت تصادفی انتخاب میشود. در این موتور جهت حرکت به سمتی خواهد بود که سنگینی بیشتری به آن طرف وارد شود. در نصب این موتور باید به قانون لنگی بسیار دقت نمود. مخصوصا اگر چرخش 360 درجه باشد، باعث مشکل خواهد شد. سرعت حرکت در این موتورها 2.5 دور در دقیقه میباشد.

موتورهای جوجه گردان در مقایسه با موتورهای KTYZ گشتاور کمتری داشته و در نتیجه وزن کمتری میتوانند تحمل کنند. بطوریکه یک موتور جوجه گردان با توان 6 وات حداکثر وزن 3 شانه را میتواند تحمل کند. اما موتور ktyz با توان 6 وات تا 7 الی 8 شانه را میتواند بچرخاند. موتورهای ktyz به دلیل کیفیت و کارایی بهتر، قیمت بیشتری دارند و همچنین با دوام تر هستند.

جَک هایی هم که برای چرخش راک دستگاه جوجه کشی کاربرد دارند، قدرت بالایی داشته و بیشتر برای ظرفیت های صنعتی از آنها استفاده میشود.

موتورهای ktyz

این نوع موتور جوجه کشی در توان های مختلفی طراحی میشوند که با توجه به ظرفیت دستگاه جوجه کشی میتوان از یکی از آنها استفاده کرد. موتور ktyz انتخاب بسیار مناسبی برای ساخت دستگاه جوجه کشی می باشد. چرا که هم تحمل وزن بیشتری دارد و هم جهت حرکت آن بصورت راستگرد یا چپ گرد قابل تنظیم است. همچنین راه اندازی و سیم بندی این موتورها ساده است و میتوان آنها را به انواع برد دستگاه جوجه کشی، تایمر یا برد سه کاره وصل کرد. موتورهای ktyz در دور موتورهای مختلفی طراحی میشوند ولی بهتر است که نوع  یک دور در دقیقه (1rpm) را برای دستگاه جوجه کشی انتخاب کنیم. دلیل این امر نیز چرخش بسیار ملایم و نرم در این مدل میباشد که هیچ نوع ضربه ناگهانی به تخم نطفه دار وارد نمیکند. چرخش بسیار کُند در این موتورها به خاطر استفاده از چندین گیربکس داخلی در ساخت آنها می باشد که این ویژگی به قدرت چرخشی محصول نیز افزوده است. این موتورها با برق 220 ولت راه اندازی میشوند.

موتور 50ktyz

این محصول یکی از پرکاربردترین موتورهای جوجه کشی در دستگاه جوجه کشی خانگی می باشد. توان این موتور 6 وات بوده و میتواند 35 الی 40 کیلوگرم وزن را تحمل کند. به بیان دیگر موتور 50ktyz میتواند چرخش 7 شانه جوجه کشی را به راحتی انجام دهد.

موتور دستگاه جوجه کشی 50ktyz

موتور 60ktyz

توان نامی این محصول 14 وات بوده و گشتاور آن نیز 100 کیلوگرم میباشد. موتور جوجه کشی 60ktyz توان چرخش 22 شانه جوجه کشی که با تخم نطفه دار پر شده باشد را دارد. بعنوان مثال اگر برای شانه مرغ بخواهیم حساب کنیم این موتور تحمل وزن 924 عدد تخم مرغ را دارد.

موتور سنکرون 60ktyz

موتور 68ktyz

توان این  موتور 28 وات بوده و موتور 130 کیلوگرم وزن میتواند تحمل کند. از این موتور میتوان در دستگاه های جوجه کشی صنعتی تا ظرفیت 2000 تایی مرغ هم استفاده کرد.

موتور 80ktyz

موتور جوجه کشی بسیار قوی

گشتاور این موتور 400 کیلوگرم می باشد و توان ان نیز 60 وات است. موتور 80ktyz بیشتر در دستگاه جوجه کشی شترمرغ و دیگر دستگاه های صنعتی استفاده میشود چون ظرفیت بسیار بالایی دارد. این موتور در هر یک ساعت، 2.5 دور می چرخد.

موتور جوجه کشی 12 ولت

خرید موتور 12 ولت برای دستگاه جوجه کشی کوچک

موتور جوجه کشی هواباتور (e1256) با برق 12 ولت راه اندازی میشود. این موتور یک دور کامل را در دو ساعت انجام میدهد و نیازی به تایمر یا برد ندارد. کافی است که آن را به منبع تغذیه 12 ولتی وصل کنید. موتور جوجه کشی 12 ولت برای ساخت دستگاه های کوچک یک انتخاب مناسب می باشد. ظرفیت این موتور 48 عدد تخم مرغ بوده و یک شانه 48 تایی مرغ یا شانه 96 تایی بلدرچین یا شانه 25 تایی غاز یا شانه 36 تایی اردک را به راحتی میتواند بچرخاند.