صفحه اصلی/آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه
آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه

ساخت دستگاه جوجه کشی

ساخت دستگاه جوجه کشی می تواند یک تجربه کاملاً جدید و منحصر به فرد باشد . کسانی که قصد ساخت دستگاه جوجه کشی دارند باید به این نکته توجه داشته باشند جوجه کشی از تخم های نطفه دار پرنده های مختلف کاری بسیار حساسی می باشد و بروز مشکل و یا اختلال در عملکرد دستگاه می تواند باعث از دست رفتن تخم های نطفه دار قرار داده شده در دستگاه شود . (برای راهنمایی در انتخاب تخم نطفه دار سالم روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش نطفه سنجی) از این رو باید تمامی مراحل ساخت آن با توجه به برخی اصول و استاندارد های لازم باشد .

4 عامل دما ، رطوبت ، اکسیژن و تهویه تعیین کننده جوجه کشی می باشند و پایین و یا بالا بودن مقدار هر یک از این موارد می تواند باعث از دست رفتن جنین های داخل تخم های نطفه دار شود . در صورتی که شما در هنگام ساخت پابند اصل ها و استاندارد های باشید و از ابزار و وسایل های مناسب بهره ببرید میتوانید یک دستگاه ایده آل بسازید و با راندمان بالایی به جوجه کشی از پرنده های مختلف بپردازید .

برخی از ابزار ها و وسایلی که برای ساخت دستگاه جوجه کشی مورد نیاز است :

– دماسنج
– رطوبت سنج
– ظرف آب (فنجان ، ظرف یکبار مصرف)
– یک سرپیچ لامپ به همراه یک عدد لامپ رشته ای جهت تامین دمای لازم
– چسب برای پایدار نگه داشتن ابزار ها و وسایل
– توری فلزی به همراه طلق شفاف برای نگه داشتن تخم ها ، ظرف آب و غذا
– یک جعبه یا کارتن یا یونولیت به عنوان بدنه

باید به این نکته توجه داشته باشید که موارد نام برده در بالا را میتوان با ابزار ها و وسایل های دیگری که در مقاله های مختلف پایین برای شما توضیح داده شده تعویض نمایید .

علاوه بر موارد نام برده شما می توانید از ابزار ها و وسیله های حرفه ای چون سنسور ، مه ساز التراسونیک ، شانه جوجه کشی ، موتور دستگاه جوجه کشی ، دماسنج نیز برای بالا بردن دقت جوجه کشی بهره ببرید .

مقاله های مختلف در بخش پایین قرار داده شده است که هر کدام شما را به صورت کامل راهنمایی می نماید تا با استفاده از ابزار ها وسایل مختلف چون بدنه یخچال ، کارتن و … یک دستگاه جوجه کشی مناسب و کم هزینه دست ساز بسازید .

علاوه بر این ویدیو هایی برای شما در نظر گرفته شده است که هر کدام شما را به طور کامل در راستای ساخت دستگاه جوجه کشی راهنمایی خواهند کرد .