• بنابر فرموده، قرار دادن هرگونه شماره ی تماسی ، در داخل پست های انجمن اکیدا ممنوع می باشد . جهت ارتباط با سایر اعضا میتوانید ، یوزر تلگرام و یا ایمیل و یا یوزر سایر پیام رسان ها را قرار دهید .

هیتر چیست؟

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
#1
هیتر چیست؟

هیتر یا بخاری وسیله ای است که با استفاده از آن حرارت مورد نیاز کارخانجات ، گلخانه ها ، مرغداری ها ، سالن های پرورش قارچ و طیور را تامین می کنند. این دستگاه ها در انواع مختلف مانند گازی ، گازوئیلی ، برقی و دوگانه سوز ساخته می شوند.

تامین حرارت در جاهایی که جانواران و گیاهان را پرورش می دهند از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دما از عوامل بسیار مهم و ضروری در پرورش جانداران است و اگر به صورت دقیق تنظیم نشود شاهد کاهش راندمان تولید خواهیم بود. عوامل مختلفی در ساخت هیترها دست به دست هم می دهند تا دستگاه از کیفیت و راندمان بالایی برخوردار باشد.

منظور از راندمان هیتر یا بخاری چیست؟

منظور از راندمان هیتر این است که چند درصد گرمای حاصل از مصرف انرژی صرف گرم کردن محیط مورد نظر می شود و چند درصد تلف می شود. بنابراین اگر یک هیتر 70 درصد گرمای حاصل از مصرف سوخت را به درون محیط منتقل کند و بقیه به صورت دود از فضای مورد نظر خارج شود ، گفته می شود که راندمان هیتر 70 درصد است.
 
بالا