• بنابر فرموده، قرار دادن هرگونه شماره ی تماسی ، در داخل پست های انجمن اکیدا ممنوع می باشد . جهت ارتباط با سایر اعضا میتوانید ، یوزر تلگرام و یا ایمیل و یا یوزر سایر پیام رسان ها را قرار دهید .

مقایسه دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند و گروه صنعتی اسکندری

naser

New Member
#1
مقایسه و بررسی تخصصی دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند و ماشین های جوجه کشی ساخت گروه صنعتی اسکندری از سه نظر:

مقایسه به لحاظ تنوع:

اگر ماشین های جوجه کشی را به سه گروه کوچک و متوسط و بزرگ تقسیم بندی کنیم و نوع کوچک ماشین جوجه کشی را معادل ماشین جوجه کشی خانگی بدانیم به این نکته توجه داشته باشیم که شرکت بلدرچین دماوند نوع خانگی ماشین جوجه کشی را تولید و ارائه نمی نماید و در واقع از جمله نقاط ضعف شرکت بلدرچین دماوند این مورد هست که دستگاه جوجه کشی کوچیک تر از 84 تایی نداره ولی در زمینه تولید دستگاه های جوجه کشی کوچک خانگی و البته دستگاه های جوجه کشی کوچک مخصوص جوجه گیری از پرندگان خاص و زینتی گروه صنعتی اسکندری خوب عمل کرده و ایزی باتور یک و ایزی باتور دو و ایزی باتور پنج و شش رو در بازار داره و تا آنجای که من اطلاع دارم ایزی باتور سه و چهار رو هم در صف تولید و در مرحله پیش تولید داره که احتمالا به زودی به بازار معرفی خواهند شد .

مقایسه به لحاط سنسور:

بلدرچین دماوند برای دما از سنسوز lm35 یا همان NTC استفاده میکنه که دقت اون بستگی به قدرت پردازش گر برد داره و میتونه با توجه به قدرت میکرو کنترلر سنسوری بسیار دقیق و یا سنسوری بسیار ضعیف باشه اگر فرش را بر این بگیریم که از میکروکنترلر و نرم افزار ایده آلی استفاده میشه ، پس این نتیجه رو میگیریم که مکانیزم خوبی برای دما استفاده شده در رابطه با رطوبت هم این شرکت از سیستم سنجش دمای خیس استفاده میکنه که روش بسیار ایده ال و پذیرفته شده ای هست ، تنها مشکلی که میشه برای این سیستم متصور بود نیاز شدید آن به کالیبره مداوم هست . در واقع تنها مشکلی که هنگام استفاده از دستگاه جوجه کشی دماوند باید جددی گرفته بشه این است که شما بعد از هر دوره جوجه کشی نیاز به کالیبره مجدد سیستم کنترل دما و رطوبت خواهید داشت و بدون این کالیبره های مجدد امکان استفده از این ماشین جوجه کشی با افت کیفیت شدید فراهم خواهد شد

گروه صنعتی اسکندری از سنسور همانند شرکت آرکام کره از سنسور های sht sensirion هم برای دما و هم برای رطوبت استفاده میکنه به نظر میرسه علت استفاده از این نوع سنسور در واقع عدم نیاز به کالیبره این سنسور ها هست این سنسور ها یک بار در کارخانه سازنده در سوئیس کالیبره میشن و دیگه به هیچ وجه نیاز به کالیبره مجدد نواهند داشت و علوه بر این ویژگی دقت بسیار بالای هم دارند اشکالی که گاها توسط برخی از منتقد ها به این سنسور ها گرفته میشه این هست که عمر انها پایین هست و بعد از چند سال نیاز به تعویض دارند


مقایسه به لحاظ بدنه:

خب در واقع در رابطه با بدنه گروه صنعتی اسکندری یک سر و گردن بالتر از بلدرچین دماوند قرار میگیره چرا که بلدرچین دماوند بعد از گذشت نزدیک به یک دهه هنوز به بدنه های فلزی وفا دار باقی مونده ولی گروه صنعتی اسکندری بدنه های فلزی قدیمی رو با بدنه های تمام پی وی سی جایگزین کرده که تاثیرات بسیار مفیدی را در پی داشته است از جمله برتری های بدن پی وی سی نسبت به بدنه فلزی میتوان به قابلیت شستشو بودن بدنه های پی وی سی و همچنین عایق بودن آنها و در نتیجه مصرف انرژی کمتر و همچنین عدم پوسیدگی این بدنه بر اثر مرور زمان و رطوبت دستگاه جوجه کشی اشاره کرد البته باید به این نکته هم توجه داشت که مهم ترین مشکل بدنه های فلزی هنوز هم در دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند وجود داره چرا ه وسط دو جداره فلز این بدنه ها یعنی قسمتی که عایق در اونجا قرار میگیره معمولا به مرور زمان پر از آلودگی میشه و دستگاه قابلیت جوجه کشی رو به کل از دست میده و در واقع اگر عایق این دستگاه ها آلوده بشه دیگه امکان جوجه کشی موفق وجود نخواهد داشت

بنده ناصر رسولی هستم وقت بکنم بازم براتون ادامه مقایسه رو مینویسم و میزارم، بنده از هر دو این دستگاه های جوجه کشی استفاده کردم و فقط چیزایی که دیدم رو مینویسم.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
ا

اردشیر

Guest
#2
با سلام ،لازم دونستم بگم دستگاه های اسکندری یکی از بهترین دستگاه های جوجه کشی موجود در بازاره قبلا از بلدرچین دماوند استفاده می کردم که متاسفانه اصلا از کیفیت قابل قبولی برخوردار نبود
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
M

Mohamd

Guest
#3
با سلام بنده از دستگاه اسکندری استفاده کرده ام... به دلیل اختلافی که با شریکم در خربد دستگاه جوجه کشی داشتم تصمیم گرفتیم هر کدام دستگاه جوجه کشی از برند های مختلف خریداری نماییم و در نهایت دوستم بلدرچین دماوند خرید و من دستگاه جوجه کشی اسکندری و هر دو با هم تخم نطفه دار از یک مکان تهیه کردیم و هر دو در روز 10 هم نطفه سنجی کردیم و تخم های بدون نطفه را از دستگاه خارج کردیم و در روز پایانی منتظر جوجه های که دستگاه ها در میودن شدیم در کمال ناباوری دستگاه جوجه کشی اسکندری بیش از 75 درصد تخم ها به جوجه تبدیل شده بودند و در دستگاه بلدرچین دماوند کمتر از 30 درصد راندمان دریافت کردیم. با کمی مطالعه پی بردیم که اختلاف دما در طبقات دستگاه جوجه کشی اسکندری کاملا یکسان هست و در دستگاه بلدرچین دماوند اختلاف دما بین طبقات کاملا مشهود هست و در نهایت بعد شکوندن تعدادی از تخم ها متوجه شدیم بیشترشون به جوجه تبدیل شدن و حتی نوک هم زدن و چون تخم ها دچار نوسان دما و رطوبت شدن تبدیل به جوجه نشدن و قبل از شکستن تخم مرده بودن و ودر نهایت من در مقابل شریکم تسلیم شدم و فهمیدم هر ارزانی بی دریغ نیست و قیمت بالای دستگاه های جوجه کشی اسکندری به دلیل کیفیت ساخت و تکنلوژی به روز این دستگاه های جوجه کشی هست.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:

eigshop

New Member
#4
دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند : شرکت بلدرچین دماوند از تولیدکنندگان قدیمی دستگاه های جوجه کشی در ایران است که در سال ۱۳۸۸ در تهران تاسیس شده است. با توجه به این که محصولات تولیدی این کارخانه در بازار دستگاه های جوجه کشی در ایران شناخته شده هستند بررسی محصولات آن ها خالی از لطف نیست.
به عنوان اولین مسئله می توان سیستم تامین و تنظیم رطوبت این دستگاه های جوجه کشی را بررسی کرد. در دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند رطوبت از طریق تغییر و تلرانس دمای خیس و دمای خشک تنظیم می شود. در دستگاه های جوجه کشی این کارخانه دو سنسور LM35 موجود است که هر دو در داخل یک کپسول از جنس استیل استنلس قرار گرفته اند.
ادامه در لینک زیر :

بررسی دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند
 
د

دستگاه جوجه کشی دماوند

Guest
#5
دستگاه جوجه کشی دماوند یکی از دستگاه های جوجه کشی مطرح در ایران میباشد که توسط شرکت بلدرچین دماوند طراحی و تولید شده است. دستگاه جوجه کشی دماوند فقط دستگاه های جوجه کشی صنعتی تولید مینماید که در ادامه مطلب به توضیح کامل این واحد تولیدی و همچنین دستگاه های جوجه کشی آن خواهیم پرداخت.

خواندن مطلب کامل :
دستگاه جوجه کشی دماوند
 

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
#7
دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند : شرکت بلدرچین دماوند ( ماشین جوجه کشی دماوند تهران ) از تولیدکنندگان قدیمی دستگاه های جوجه کشی در ایران است که در سال ۱۳۸۸ در تهران تاسیس شده است. با توجه به این که محصولات تولیدی این کارخانه در بازار دستگاه های جوجه کشی در ایران شناخته شده هستند بررسی محصولات آن ها خالی از لطف نیست.

سیستم تامین و تنظیم رطوبت دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند
به عنوان اولین مسئله در محصولات دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند می توان سیستم تامین و تنظیم رطوبت این دستگاه های جوجه کشی را بررسی کرد. در دستگاه های جوجه کشی بلدرچین دماوند رطوبت از طریق تغییر و تلرانس دمای خیس و دمای خشک تنظیم می شود. در دستگاه های جوجه کشی این کارخانه دو سنسور LM35 موجود است که هر دو در داخل یک کپسول از جنس استیل استنلس قرار گرفته اند.

سنسور LM35 جوجه کشی
یکی از سنسورهای دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند در مجاورت هوا و دمای خشک قرار گرفته است و دومی با استفاده از یک فتیله به یک منبع آب وصل است و داخل کپسول که سنسور در آن قرار دارد کشیده می شود. فتیله به دلیل این که به منبع آب متصل است کاور سنسور را خیس نگه می دارد. به دمای سنجیده شده فتیله دمای خیس گفته می شود.
این روش در ایران توسط شرکت دستگاه جوجه کشی دماوند تهران و در بین رقبای خارجی توسط شرکت های پیترسام و جیمزوی به کار گرفته می شود که در آن با محاسبه دمای خشک و دمای خیس و با استفاده از جدول استوکیومتری می توان رطوبت دستگاه را با دقت خوبی حدس زد. در این روش رطوبت با تلرانس ۱ الی ۲ درصد تغییر نشان داده می شود که برای دستگاه جوجه کشی مناسب است زیرا رطوبت اهمیت کمتری نسبت به دما در جوجه کشی دارد و تلرانس چند درصدی نمی تواند راندمان جوجه کشی را کاهش دهد.
یکی از مزیت های بکارگیری این روش عدم استفاده از سنسور رطوبت برای سنجش رطوبت است. همانطور که می دانید سنسورهای دما طول عمر بیشتری دارند در حالی که طول عمر سنسورهای رطوبت بین ۴ تا ۵ سال است. استفاده از سنسورهای دما به جای سنسور رطوبت کاهش هزینه های ناشی از خراب شدن سنسورهای رطوبت را به دنبال دارد.
اما معایب این شیوه سنجش رطوبت چیست؟ همانطور که اشاره شد در این دستگاه از دو سنسور برای محاسبه دمای خشک و دمای خیس جهت تنظیم رطوبت استفاده می شود و اگر یکی از سنسورها از کالیبره خارج شود مقدار رطوبت محاسبه شده خطای قابل ملاحظه ای خواهد داشت.
برای مثال خارج شدن یک درجه ای هر یک از سنسورهای فتیله یا بالن از کالیبره می تواند باعث اشتباه بسیار زیاد دستگاه در سنجش میزان رطوبت شود. به طوری که ممکن است رطوبت هوا ۳۰ درصد باشد اما توسط دستگاه ۴۰ یا ۴۵ درصد محاسبه شده و یا حتی تفاوت بسیار فاحش تر باشد.
 
گ

گیرنهده

Guest
#8
اصلا نخرید خود دستگاه و برگه گارانتیش هم
چرته
 
پ

پوریا

Guest
#10
من می‌خوام دستگاه بگیرم جواب این متنا رو دماوند داده و گفته اگه چیزی هست عکس بدین حالا عکسی هست بزارین جواب دماوندو بدین؟؟09381827274یابه این شماره پیام بدین تا از این گیجی دربیام ممنون
 

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
#11
من می‌خوام دستگاه بگیرم جواب این متنا رو دماوند داده و گفته اگه چیزی هست عکس بدین حالا عکسی هست بزارین جواب دماوندو بدین؟؟09381827274یابه این شماره پیام بدین تا از این گیجی دربیام ممنون
لطفا به این شماره تماس بگیرید یا تو تلگرام پیغام بدید تا فیلم مربوط به زنگ زدگی دستگاه جوجه کشی فلزی رو براتون بفرستن
09143403463
مهندس محمودی
پیروز باشید
 
م

مهدی

Guest
#12
اسکندری از لحاظ بدنه، آلودگی خیلی کمتر، هچ عالی، تعادل دما و رطوبت در طبقات، عدم نیاز به کالیبره کردن در هر دوره، بازدهی خیلی بالا و خیلی گزینه های دیگه با باقی تولید کننده های داخل قابل قیاس نیست. شرکت اسکندری همزمان يه برند کره ای رو هم میفروشه که از لحاظ کیفی تولید خودش با نمونه کره ای چندان تفاوتی نداره. کلا کارشون عالیه.
 
بالا