• بنابر فرموده، قرار دادن هرگونه شماره ی تماسی ، در داخل پست های انجمن اکیدا ممنوع می باشد . جهت ارتباط با سایر اعضا میتوانید ، یوزر تلگرام و یا ایمیل و یا یوزر سایر پیام رسان ها را قرار دهید .

معرفی تجهیزات دستگاه جوجه کشی

  • شروع کننده موضوع 6ava96
  • تاریخ شروع

6ava96

New Member
#1
در بین قطعات دستگاه جوجه کشی، برخی از قطعات مشترک بین همه ی دستگاه ها هستند و برخی دیگر هم متفاوت می باشند. قطعات مشترک بین همه ی دستگاه های جوجه کشی عبارتند از:

المنت: المنت تامین کننده حرارت دستگاه جوجه کشی می باشد. در هنگام خرید دستگاه جوجه کشی، دستگاهی را انتخاب نمایید که دارای المنت قابل تعویض باشد.
سنسور: سنسور نشان دهنده رطویت و حرارت داخل دستگاه جوجه کشی می باشد دو سنسور اصلی در تمامی دستگاه های جوجه کشی وجود دارد که یکی از آنها دما و دیگری رطوبت را به ما نشان می دهند. سنسور یدکی حرارت هم در بیشتر دستگاه های تولید شده در کارخانه ماشین طیور جویبار استفاده می شود که در صورت بروز مشکل برای سنسور اصلی هشدار حرارت بالا را بوسیله آژیر به کاربر می دهد.
فن: وظیفه تهویه هوا را به عهده دارد. بنابراین توجه داشته باشید که حتما در دفعات نزدیک، آن را چک کنید و از کارایی درست آن اطمینان حاصل نمایید. در دستگاه های جوجه کشی صنعتی و دستگاه های جوجه کشی نیمه صنعتی میکروسوییچی فن تعبیه شده تا در صورت خرابی فن از طریق سیستم کنترل پیام اخطار دهد.
رطوبت ساز: این قطعه برای به حد نرمال رساندن رطوبت دستگاه می باشد. در تمامی دستگاه های جوجه کشی شرکت ماشین طیور جویبار رطوبت از طریق پمپ آب، شیر برقی و نازل تامین می شود که این روش برای تامین رطوبت بسیار سریع بوده و در صورت کاهش رطوبت در کمترین زمان درصد رطوبت را به حد نرمال می رساند.
سیستم چرخش: این سیستم تخم های داخل راک ستر را در هر ساعت(قابل تنظیم)‌ به سمت چپ یا راست می چرخاند تا از چسبیدن نطفه به دیواره تخم جلوگیری کند. چرخش در دستگاه های جوجه کشی بر دو روش انجام می شود:
1- سیستم پنوماتیک که توسط کمپرسور و سیلندر باد انجام می گیرد و بیشتر در کارخانجات صنعتی و نیمه صنعتی که تعداد راک ها زیاد می باشند کاربرد دارد.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا