• بنابر فرموده، قرار دادن هرگونه شماره ی تماسی ، در داخل پست های انجمن اکیدا ممنوع می باشد . جهت ارتباط با سایر اعضا میتوانید ، یوزر تلگرام و یا ایمیل و یا یوزر سایر پیام رسان ها را قرار دهید .

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
یک قوطی یا کارتن
یک لامپ 60 واتی
یک کاسه برای قرار دادن آب
قیچی
دما سنج و رطوبت سنج
ساعت دیجیتالی برای شمارش روز های گذشته
اما مرحله اخر که خیلی مهم است تهیه تخم نطفه دار است.
تهیه کارتن
یکی از مهم ترین بخش های ساخت دستگاه جوجه کشی تهیه کارتن میباشد حتما از کارتن های مقاوم استفاده نمایید (ابعاد ذلخواه)

دما سنج
بعد از تهیه کارتن برای دستگاه جوجه کشی خانگی نوبت به تهیه دما سنج میرسد که حتما از دارخانه تهیه بکنید دقت داشته باشید دما ستج جیوه ای به درد تان نمی خورد چون جیوه دیده نمیشود و حتما دما سنج الکی بخرید

لامپ
تهیه لامپ با توجه به بزرگی کارتنان انجام میشود ولی برای یک کارتن با ابعاد معمولی یک لامپ 60 وات نیاز هست. توجه داشته باشید لامپ تان باید حبابی باشد چون گرمایی خیلی زیادی دارد .

دیمر:
دیمر وسیله هست که نور لامپ را کم یا زیاد میکند و در نتیجه زمانی که دیدید دما از حد استاندارد گذشته است با دیمر نور لامپ را کم یا زیاد می کنیم تا بتوانیم دما را در حد مطلوبی حفظ کنیم توجه داشته باشید اشتباه وصل کردن دیمر باعث سوختن لامپ میشود پس اگر بلد نیستید بعد از خرید به فروشنده بگویید روش نصب آن را به شما یاد دهد.

Dimmer.jpg

بعد از جمع آوری وسایل باید تمام کارتن را ببدنیم و در کوچکی در آن قرار دهیم البته نه خیلی کوچک
پس از ایجاد در کارتن باید چند سوراخ کوچک بزنید تا جوجه درون تخم نفس بکشد
نکته : یکی از سوراخ ها را دقیقا بر روی دما سنج قرار دهید تا برای دیدن دما در را باز و بسته نکنید که با این کار با یک تیر دو نشان زده اید.

بعد از آن مقداری کاه را در درون کارتون میریزیم و هموار میکنیم و سپس دما سنچ را دقیق در جایی که میخواهید تخم ها را بگذارید قرار دهید
پس از آن مقدار آب در درون ظرف پلاستیکی نازک بریزید ظرف نازک پلاستیکی را در مجاورت لامپ قرار دهید تا آب تبخیر شود و رطوبت لازم محیا شود تا جوجه ها در درون تخم نمیرند و همچین رطوبت سبب نازک شدن پوسته تخم مرغ میشود و جوجه در روزهای پایانی به راحتی میتواند پوست تخم را بشکند.

پس از این که دیمر را وصل کردید باید لامپ را طوری وصل کنید که به صورت آویزان باشد مثل سقف اتاق توجه کنید لامپ نباید به تخم های نطفه دار نزدیک باشد که سبب آسیب رساندن به تخم های نطفه دار میگردد.

تهیه تخم نطفه دار

تهیه تخم نطفه دار یکی از پر اهمیت ترین بخش های یک جوجه کشی موفق محصوب میشود اگه خودتون مرغ و خروس دارید چه بهتر ولی اگر ندارید سعی کنید از جای تخم نطفه دار بخرید که حداقل یک خروس در بین مرغ ها داشته باشند تا تخم ها نطفه دار باشند.

پس از این که تخم ها را تهیه کردید حتما رو آن ها یک ضربدر بزنید این کار صد در صد الزامیست

بعد از نصب لامپ و دیمر لامپ را روشن کنید بعد از گذشت نیم ساعت به دستگاه سر بزنید هر وقت دید دما از 37 کمی کمتر است با دیمر زیاد کنید و هر گاه دید دما بیشتر از 38 است با دیمر کمی دما را کم کنید تا بین 37 الی 38 درجه برسد

پس از آن تخم ها را در درون دستگاه قرار دهید و همه آن ها را مطایق شکل به یک طرف قرار دهید در هر 6 ساعت یک بار تخم مرغ هارا مطابق شکل بچرخانید

create egg incubator.jpg

حالا تقریبا کار تمام شد و 21 روز باید منتظر بمانید تا تخم ها تبدیل به جوجه شوند

این مطلب ادامه دارد

آخرین ویرایش:

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
ویدیو جوجه کشی با دستگاه جوجه کشی خانگی ساخته شده

در این ویدیو که توسط سایت : صفر تا صد آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با 15 هزار تومان ---- دستگاه جوجه کشی | فروشگاه آنلاین دستگاه جوجه کشی اسکندری --------- تهیه شده پس از ساخت یک دستگاه جوجه کشی فیلمی از جوجه های متولد شده با این دستگاه تهیه شده برای پرسش سوال های خود در این باره میتوانید به سایت و لینک زیر مراجعه نمایید صفر تا صد آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی با 15 هزار تومان سایر سایت های ما فروشگاه دستگاه جوجه کشی دیجیتال و تمام اتوماتیک گروه صنعتی اسکندری ------------ دستگاه جوجه کشی | فروشگاه آنلاین دستگاه جوجه کشی اسکندری

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
دوستان عزیز هر گونه سوالایی یا مشکلی در مورد ساخت دستگاه جوجه کشی دارید مطرح بفرمایید تا کارشناسان ما پاسخ دهند

سلام خسته نباشید
من یه مرغ دارم که تقریبا هر روز یا یه روز درمیون تخم میکنه اما خروس نداره .. میخواستم بپرسم هیچ راهی نیست که با این شرایط تخم ها جوجه بشن ؟!

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
سلام برای تبدیل شدن جوجه به نطفه در دستگاه جوجه کشی ، تخم مرغ نطفه دار باید استفاده کرد که اگر مرغی بدون خروس باشد امکان ندارد که تخم مرغ ها به جوجه تبدیل شوند.
سلام خسته نباشید
من یه مرغ دارم که تقریبا هر روز یا یه روز درمیون تخم میکنه اما خروس نداره .. میخواستم بپرسم هیچ راهی نیست که با این شرایط تخم ها جوجه بشن ؟!

سلام برای تبدیل شدن جوجه به نطفه در دستگاه جوجه کشی ، تخم مرغ نطفه دار باید استفاده کرد که اگر مرغی بدون خروس باشد امکان ندارد که تخم مرغ ها به جوجه تبدیل شوند.

ممکنه بفرمایید تخم مرغ نطفه دار از کجا میتونم تهیه کنم ؟!

سلام من میخوام یه دستگاه جوجه کشی 80تایی درست کنم . آگه میشه ابعاد دستگاه و وسایل لازم برای ساخت این دستگاه رو بهم بگین ممنون

سلام من میخوام یه دستگاه جوجه کشی 80تایی درست کنم . آگه میشه ابعاد دستگاه و وسایل لازم برای ساخت این دستگاه رو بهم بگین ممنون
دستگاه های جوجه کشی که به صورت دست ساز ساخته میشوند در تعداد پایین تر با کارتون یا یونولیت درست میشوند اگر بخواهید دستگاه جوجه کشی بسازید با ظرفیت بالاتر پیشنهاد میکنم از پی وی سی استفاده کنید با اسکلت بندی فلزی

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
دستگاه های جوجه کشی که به صورت دست ساز ساخته میشوند در تعداد پایین تر با کارتون یا یونولیت درست میشوند اگر بخواهید دستگاه جوجه کشی بسازید با ظرفیت بالاتر پیشنهاد میکنم از پی وی سی استفاده کنید با اسکلت بندی فلزی
دوستان سوال کردند که آب رو دقیقا کجا قرار بدهند : اّب رو دقیقا زیر لامپ قرار بدین و طوری تنطیم کنید که رطوبت 60 تا 65 درجه باشد اختلاف دمایی 15 درجه در رطوبت خللی ایجاد نمیکند

سلام استاد عزیز ؛ بنده کل وسایل ها را برای درست کردن یه دستگاه مرتب تهیه کرده ام اما یک سوال مهم برام پیش امده که جوابش را هیچ جا پیدا نکردم ، سوال من اینه که : ایا باید روی جعبه چندتا سوراخ ایجاد کنیم که از بیرون به داخل جعبه هوا وارد بشه یا نه باید کل جعبه پلمپ باشه که هیچ هوای ردوبدل نشه ، لطفا جواب بدید خیلی مهمه جوابش برام ، ممنون منتظرم

سلام استاد عزیز ؛ بنده کل وسایل ها را برای درست کردن یه دستگاه مرتب تهیه کرده ام اما یک سوال مهم برام پیش امده که جوابش را هیچ جا پیدا نکردم ، سوال من اینه که : ایا باید روی جعبه چندتا سوراخ ایجاد کنیم که از بیرون به داخل جعبه هوا وارد بشه یا نه باید کل جعبه پلمپ باشه که هیچ هوای ردوبدل نشه ، لطفا جواب بدید خیلی مهمه جوابش برام ، ممنون منتظرم
سلام شما باید یه در کوچیک بذارید تا بتونید هر 6 ساعت یک بار تخم ها رو بچرخونید و دو تا سوراخ در دو طرف قوطی یا کارتن ایجاد نمایید تا اکسیژن به راحتی تامیین شود

ساخت دستگاه جوجه کشی دست ساز ارسال شده توسط یکی از کاربران
ویدیوی ارسالی اموزش ساخت دستگاه جوجه کشی ( ساخت دستگاه جوجه کشی ) دست ساز شما هم میتونید ویدیو های خودتونو برای ما ارسال کنید
برای مشاهده ویدیو ها و مطالب بیشتر به صفحه ساخت دستگاه جوجه کشی مراجعه نمایید.

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
یک سوال داشتم من الان از همون دستگاهی که شما اموزش داده بودین یک دستگاه ساختم اما درصد رطوبت خیلی پایینه چیکار کنم

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
یک سوال داشتم من الان از همون دستگاهی که شما اموزش داده بودین یک دستگاه ساختم اما درصد رطوبت خیلی پایینه چیکار کنم
این سوال توسط یکی از کاربران انجمن ارسال شده میتونید از طرف آب بزرگ استفاده بکنید یا ظرف آبی که مساحت بزرگی دارد

بالا