• بنابر فرموده، قرار دادن هرگونه شماره ی تماسی ، در داخل پست های انجمن اکیدا ممنوع می باشد . جهت ارتباط با سایر اعضا میتوانید ، یوزر تلگرام و یا ایمیل و یا یوزر سایر پیام رسان ها را قرار دهید .

تنظیمات دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 1

  • شروع کننده موضوع حمید بارز
  • تاریخ شروع
ح

حمید بارز

Guest
#1
دفترچه راهنمای دستگاه رو گم کردم لطفاً برام بزارید یا به ایمیلم ارسال کنید
 

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
#3
برای داشتن جوجه کشی موفق عوامل مختلفی وجود دارد اگر بخواهیم مهمترین آنها را نام ببریم بدون شک بایستی از چهار عامل مهم و حیاتی در جوجه کشی یعنی تخم نطفه دار، محیط قرار گیری دستگاه جوجه کشی ، کیفیت دستگاه جوجه کشی و اپراتور جوجه کش نام برد،که اگر در کار هر کدام اختلالی وجود داشته باشد آن اختلال به کل سیکل آسیب زده و باعث کاهش راندمان جوجه کشی و یا به صفر رساندن آن خواهد شد.

با اختصار به توضیح موارد مهم اشاره شده می پردازیم:

تخم نطفه دار:

توضیحات لازم و ضروری در کتابچه کلی ارائه شده است اما به علت مهم و ضروری بودن این موارد به اختصار توضیحات لازم ارائه میگردد.

تخم نطفه دار مناسب را در دو مرحله بایستی کنترل نمود.
مرحله اول کنترل تخم نطفه دار مربوط به قبل ازتولید آن توسط مرغ تخم گذار بوده و مرحله دوم انبار و نگه داری مناسب تخم تولید شده می باشد.

در مرحله کنترل تخم نطفه دار قبل از تولید آن از مرغ تخم گذار باید نسبت به کنترل ضریب نر و ماده گلّه مولد(که بسته به نوع و نژاد پرندگان متفاوت ، متغیر است و معمولا نسبت یک نر به دو یا سه ماده پیشنهاد داده می شود) و همچنین نسبت به دقت در تغذیه آن اقدامات لازم صورت بگیرد به عنوان مثال مثلا در صورت بالا بودن درصد کلسیم در رژیم غذای مرغ مادر پوسته تخم ضخیم شده و امکان خروج جوجه از بین می رود.

در مرحله دوم تخم نطفه دار باید به حمل صحیح آن و به تازه بوده آن توجه کرد و از زمان جمع آوری تخم نطفه دار تا قرار دادن آن در داخل دستگاه جوجه کشی نباید بیشتر از سه روز طول بکشد.همچنین تخمی برای جوجه کشی مناسب می باشد که در شرایط استاندارد و مناسب انبار شده و حتما قواعد مخصوص بر انبار کردن یک تخم نطفه دار اعم از دمای 16تا18 سانتی گرادی محیط انبار ،رطوبت 55الی65 درصدی و گردش مناسب تخم ها درطول روز هنگام انبار تخم رعایت شده باشد.
توجه مهم: حتما بایستی دقت شود که در صورت خرید تخم های نطفه دار ، خرید از نزدیک ترین مراکز معتبر فروش صورت بگیرد.خرید و یا تهیه تخم نطفه دار از سایر شهرها و فواصل دور قطعا بخاطر پاره شدن کیسه جنینی و تغییر شرایط اقلیمی و تغییرات آنی دما و رطوبتی در هنگام انتقال بسیار راندمان پایینی خواهد داشت.

محیط جوجه کشی

شرایط محیط قرارگیری دستگاه جوجه کشی یکی از مهمترین عوامل در داشتن یک جوجه کشی موفق میباشد که در دفترچه کلی گروه صنعتی اسکندری بطور مفصل پیرامون این موضوع توضیحات لازم داده شده است.
محیط جوجه کشی باید دارای دمای اتاق مابین 20الی24 درجه سانتی گراد و رطوبت اتاق مابین 40الی50درصد باشد و باید حتما توجه شود که محیط جوجه کشی بایستی دارای تهویه مناسب هوا نیز باشد به این صورت که حداقل هر دو الی سه ساعت یکبار تهویه هوا و اکسیژن گیری محیط انجام شود.

اپراتور جوجه کش:

هر دستگاه جوجه کشی از دستگاههای نسل قدیم که کارکرد دستی و مکانیکی را دارا بوده اند تا دستگاههای فوق هوشمند و پیشرفته امروزی همواره نیازمند یک اپراتور کنترل کننده دستگاه جوجه کشی می باشد که این اپراتور جوجه کش حتما بایستی علم جوجه کشی بروز را دانسته و مطابق معیارهای اساسی در کنترل دستگاه جوجه کشی رفتار کند.

اهمیت این موضوع بسیار اساسی بوده است و من باب همین موضوع توضیحات کامل و جامع در کتابچه کلی گروه صنعتی اسکندری داده شده است و تقدیم حضورتان گردیده است و انتظار بر این است که اپراتور تسلط کافی در این موضوع داشته باشد.


دستگاه جوجه کشی

چهارمین اصل اساسی از عوامل موفقیت در جوجه کشی داشتن یک دستگاه جوجه کشی با کیفیت بالا و آشنایی با نحوه کنترل آن می باشد که با توجه به انتخاب دستگاه ایزی باتور یک ماشین جوجه کشی باکیفیت در اختیار شماست پس خواهشمندیم برای یادگیری مطالب گفته شده در ادامه دقت و توجه بیشتری داشته باشید.

ایزی باتور چیست؟


ایزی باتور:برند دستگاه های جوجه کشی کوچک ساخت کارخانه ماشین سازی اسکندری می باشد که در اینجا به معرفی نوع 48عددی و 96 عددی موسوم به ایزی باتور 1 و ایزی باتور 2 می پردازیم.هر دو مدل 48 عددی (ایزی باتور1) و 96 عددی (ایز ی باتور2) ایزی باتورها با ولتاژ 12 ولت کار کرده و هنگام قطع برق قادر به کار کردن به وسیله ی باطری 12ولتی می باشند.

ایزی باتور 1

دستگاه های هوشمند و تمام اتوماتیک ایزی باتور 1 جزء دستگاه های خانگی تولیدی گروه صنعتی اسکندری می باشد که ظرفیت آن برای تخم مرغ 48 عدد می باشد این دستگاه ها دارای مکانیزم کنترل دما و رطوبت و روز شمار بوده و دارای یک شانه چرخان می باشند.

ایزی باتور 2

دستگاه های هوشمند و تمام اتوماتیک ایزی باتور 2 جزء دستگاه های خانگی تولیدی گروه صنعتی اسکندری می باشد که ظرفیت عددی آن برای تخم مرغ 96 عدد می باشد این دستگاه ها دارای مکانیزم کنترل دما و رطوبت و روز شمار بوده و دارای دو شانه چرخان می باشند همچنین این دستگاهها قابلیت کنترل رطوبت و تهویه و گردش هوای داخل دستگاه را بوسیله فن های رطوبت ساز و سیرکوله را دارا می باشند. از ویژگی های مهم ایزی باتور2می توان به قابلیت ستر و هچر همزمان آنها اشاره کرد.کار با کنترلرظاهر ساده و روشن این کنترلر، کار با این سیستم را آسان تر می کند . بر روی این کنترلر3 دکمه وجود دارد که با فشردن و نگه داشتن 3 ثانیه ای دکمه Set یک صدای بوق شنیده می شود پس از شنیدن آن انگشت خود را از روی دکمه برداشته و با زدن یک بار دکمه کاهش( Down ) خواهید دید که چراغ روشن شده بر روی مرغ به حالت بلدرچین و با زدن دوباره و چند باره دکمه کاهش( Down) می توان نوع پرنده مورد نظر را انتخاب کرد و پس از انتخاب پرنده نیازی به تنظیم رطوبت و دمای متناسب با آن پرنده وجود ندارد و دستگاه به صورت خودکار این عمل را انجام خواهد داد.

پس از آن با زدن مجدد دکمه Set وارد مرحله دوم تنظیم می شویم .عبارت Set، Day،(به معنی تعیین روز جوجه کشی) بر روی نمایشگر ظاهر می شود که نشانگر محل تنظیم چندمین روز جوجه کشی می باشد . یعنی شما با فشار دادن دکمه های افزایش (UP) و یا کاهش ( Down) مشخص کنید که در چندمین روز جوجه کشی قرار دارید بدیهی است که اگر در شروع جوجه کشی هستید باید روز (0 0 0 )(صفر) به معنی اولین روز انجام جوجه کشی می باشد انتخاب کنید .پس از زدن دوباره دکمه Set از تنظیمات خارج می شوید و تنظیمات انجام شده نیز ذخیره می گردد.


اگر قصد جوجه کشی از مرغ،بلدرچین،بوقلمون،کبک،اردک و غاز در حالت اتوماتیک را دارید و به این منظور می خواهید از سیستم انتخاب پرندگان بهره ببرید انجام این تنظیمات برای شما کافی می باشد.

آلارم: در صورتی که دمای ماشین جوجه کشی بالاتر از دمای مطلوب قرار بگیرد دستگاه با صدای بوق یا به اصطلاح آلارم شما را با خبر خواهد کرد توجه داشته باشید یکی ازمهمترین عوامل دمای نامطلوب داخل دستگاه می تواند دمای نامناسب اتاق باشد.

توجه: میتوانید در صورتی که صدای آلارم دستگاه موجب ناراحتی شما می شود با فشردن و نگهداشتن دکمه UP (افزایش )به مدت 3 ثانیه نسبت به روشن کردن یاخاموش کردن آلارم دستگاه اقدام نمائید.

اما شاید این سوال پیش آید که در صورت جوجه کشی سایر پرندگان و یا پرندگانی مانند، قرقاول ، طوطی ،فنچ و ... چراغ کدام پرنده باید روشن بماند. برای این کار با فشردن دکمه Set و نگه داشتن آن به مدت 3 ثانیه وارد منوی تنظیمات شده و با انتخاب پرنده ها به طور متوالی متوجه می شوید که پس از پرنده غاز و یک بارزدن دوباره دکمه پایین ((Down چراغ هیچ کدام از پرنده ها روشن نمی شود در این صورت حالت کنترل دستی انتخاب شده است و شما می توانید به راحتی و با هربار زدن دکمه Set به ترتیب دما ، رطوبت ، و طول دوران جوجه کشی را متناسب با پرنده مورد نظر تنظیم کرده و پس از آن دستگاه را به دلخواه خود کنترل کنید .


توجه:

پیشنهاد شرکت سازنده استفاده از سیستم دستی برای تمام پرندگان می باشد چرا که احتمال دارد با توجه به وجود نژادهای مختلف از هر پرنده سیستم اتوماتیک راندمان جوجه کشی را کاهش دهد.سیستم اتوماتیک فقط برای افراد آماتور و کم سواد توصیه می گردد.

همچنین سیستم اتوماتیک فقط برای روند تنظیم دما و رطوبت به کار می رود بدیهی است که در انتخاب این سیستم باید کاربر اقدامات لازم جهت نوربینی و تامین آب در بعضی پرندگان مانند اردک و غاز و ... کارهای لازم مانند آب پاشی و هوادهی وغیره را خود انجام دهد.
همچنین در زمان هچر باید خود شخص عمل انتقال تخم به سبد هچ را انجام دهد.


هشدار ها و ضرورت های لازم قبل از استفاده دستگاه:


توجه داشته باشید حتما حداکثرتا ســـ3ــه روز بعد از خرید به وب سایت اینترنتی WWW.IR-HOVABATOR.COM مراجعه کرده و با استفاده از بارکد 9 رقمی روی دستگاه اقدام به فعال سازی گارانتی دستگاه نمایید در غیر این صورت دستگاه شما از درجه گارانتی ساقط خواهد شد.
حفظ بارکد 9 رقمی دستگاه جهت بهره مندی از مزایای گارانتی و بعد از اتمام زمان گارانتی جهت بهره مندی از خدمات پس از فروش الزامی است در حفظ و نگه داری آن کوشا باشید.اجزای جانبی و قطعات ایزی باتور :

درب اصلی : درب اصلی دستگاه که مهم ترین بخش دستگاه می باشد شامل یک برد کنترل کننده ، فن المنت ،( فن سیرکوله و فن رطوبت ساز در ایزی باتور 2) برچسب های راهنما و با بدنه ABS عایق بندی شده است.


.

کفه پایینی: کفه دستگاه که درب اصلی بروی آن قرار می گیرد یک بدنه ABS است که یک عایق از جنس پلاستوفوم به آن اضافه شده است وباید توجه کرد که در شرایطی قرار بگیرد که سوراخ های تعبیه شده در پایین آن حتما باز باشند ومانعی باعث مسدود شدن سوراخ ها نشده و مشکلی برای اکسیژن گیری دستگاه ایجاد نگردد.
.

به عنوان مثال : اگر دستگاه روی فرش ، موکت یا پتو قرار بگیرد و این سوراخ ها مسدود شوند دستگاه تخم ها را به جوجه تبدیل نخواهدکرد.شانه تخم پرندگان : این شانه ها محل چیده شدن تخم ها می باشد و به صورت معمول شانه تخم مرغ روی آن مونتاژ می شود و از چند بخش از جمله شانه های تخم ، راک نگه دارنده ، بدنه محرک ، موتورگیربکس ، اهرم موتور ، قاب موتور تشکیل می شود و فرایند نگه داری تخم و چرخش آن را برعهده دارد .توجه داشته باشید : هرگز جعبه مشکی کوچک (کانورتور) که در امتداد سیم موتور قرار دارد هرگز در داخل آب نیافتد.

توجـه : نحوه صحیح قرار گرفتن تخم در شانه باید به شکلی باشد که قسمت نوک تیز تخم رو به پایین قرار گیرد.
شانه بلدرچین (تخم های سایز کوچک تر ) : یک بسته از شانه تخم های کوچکتر موسوم به شانه بلدرچین حتما باید هنگام خرید در داخل جعبه تحویل گرفته باشید که برای انجام عمل جوجه کشی از بلدرچین و سایر پرندگان ریز جثه پیش بینی شده است (در ایزی باتور 2 این شانه ها دو بسته می باشد )شما می توانید با باز کردن پیچ های شانه مرغی از روی راک نگه دارنده آنها را از راک جدا کرده و به راحتی شانه های بلدرچین را بر روی راک ها نصب نمائید .این شانه جهت جوجه کشی کردن از بلدرچین ، برخی از نژادهای کبک ، کبوتر ، طوطی، کاسکو، مرغ عشق ، و در کل پرندگانی با تخم کوچک استفاده می گردد.

توجـــه: نحوه صحیح قرار گرفتن تخم در شانه باید به شکلی باشد که باز هم قسمت نوک تیز تخم رو به پایین قرار گیرد.شانه بوقلمون (شانه تخم های سایز بزرگ ) :


این شانه مخصوص تخم هایی مثل قو ، غاز،بوقلمون ، اردک و ... می باشد که در ایزی باتور 1 ، به شکل یک بسته چهار تائی و در ایزی باتور 2 ، بصورت یک بسته هشت تائی وجود دارد . البته لازم به ذکر است که حتما از هر چهار شانه یادشده یکی از شانه ها باید کوتاه ترباشد که آن شانه کوتاه درراک وسط برای جلوگیری از ایجاد اختلال در سیستم گردش نصب می شود .


توجـــه: نحوه صحیح قرار گرفتن تخم در شانه باید به شکلی باشد که تخم به پهلو خوابیده باشد.


ظرف آبگیر : این ظرف مستطیل شکل محل ذخیره آب برای تولید رطوبت می باشد وچنانچه از اسمش پیداست آب مورد نیاز رطوبت دستگاه را ذخیره می کند

.

در ایزی باتور 1 جهت تامین رطوبت ابتدا یکی از کانال های کناری آبگیر را پر از آب می نماییم.چنانچه رطوبت دستگاه تامین نشود ، یک کانال کناری دیگر آبگیری می شود و در صورت عدم تامین رطوبت به همین ترتیب با ریختن آب در سایر کانال ها اقدام به کنترل و تامین رطوبت نمائید.(این ظرف آبگیر در ایزی باتور 2 به عنوان ظرف آبگیر کمکی استفاده می شود)

شکل زیر ظرف آبگیر اصلی در ایزی باتور های 2 را نشان می دهد.


عمدتا در دستگاههای ایزی باتور 2 با پر کردن یک چهارم این ظرف ، رطوبت مورد نیاز دستگاه تامین می شود.
در صورت عدم تامین رطوبت می توان حجم آب را تا نصف افزایش داد و در صورت عدم تامین دوباره رطوبت می توان حجم آب را بیشتر کرد .باید توجه داشته باشید که در دستگاه ایزی باتور 2 یک ظرف کمکی آبگیر نیز در کف دستگاه و جود دارد که درصورت عدم تامین رطوبت با ظرف آب اصلی می توان از آن کمک گرفت و به ترتیب با پر کردن کانال های ظرف آب کمکی از آب ، رطوبت داخل دستگاه را افزایش داد. توجه داشته باشید که هم در ایزی باتور 1 و هم در ایزی باتور 2 بایستی بعد از آبگیری هر کانال حداقل یک ساعتی صبر کرد تا اثر آن مشخص گردد.


همچنین باید عنایت داشته باشید که در ایزی باتور2 ظرف آبگیر اصلی باید در جای خود در داخل کفه اصلی و زیر فن مخصوص رطوبت قرار گیرد در غیر این صورت عمل تامین رطوبت به صورت صحیح انجام نخواهد شد و راندمان دستگاه به صورت محسوس پایین خواهد آمد.


باید توجه داشته باشید در زمان ستر (19روز اول برای تخم مرغ)رطوبت 65تا 55 درصد و در زمان هچ (3روز آخر جوجه کشی)رطوبت باید 65 تا 80 درصد باشد.همچنین نوسان 10 درصدی رطوبت طبیعی بوده و مشکل ساز نخواهد بود.


سبد هچ: این سبد در ایزی باتور 1 به شکل مستطیل مسطح می باشد و در دوران هچ مورد استفاده قرار می گیرد و عمل هچ کردن تخم ها برای بیرون آمدن جوجه ها بر روی آنها انجام می شود.توجه داشته باشید که این قطعات در زمان ستر (19 روز اول جوجه کشی ) باید به کل بیرون دستگاه قرار گیرد.


همچنین در ایزی باتور 2 سبدهای هچ که تعداد آنها 2 قطعه می باشد به شکل سبد مکعبی بوده و باید بعد از قرار دادن تخم ها درون آن درب سبد ها بسته شود.


توجه: سبد های هچ مخصوص دوران هچ بوده و نباید در دوران ستر از آنها استفاده کرد و در زمان ستر باید این سبدها بیرون دستگاه قرار گرفته باشد.


آدابتور : دستگاه های ایزی باتور با برق AC& V .DC 12 ( 4 الی 5 آمپر ) تغذیه می شوند و قابلیت روشن ماندن باباطری 12 ولت از جمله باطری خودرو یا موتور سیکلت را دارند و برای این کار یک سوئیچینگ تبدیل برقV 220 شهری به 12V روی این دستگاه ها قرار دارد و وظیفه تغذیه الکتریکی این دستگاه را بر عهده دارد.


نطفه سنج :عمل نطفه سنجی یکی از مهمترین بخش های فرآیند جوجه کشی است که باعث می شود تخم های فاقد نطفه که هیچ گاه امکان تبدیل شدن به جوجه را ندارند تشخیص داده شده و از دستگاه خارج شوند در صورت خارج نشدن این تخم ها آنها فاسد شده و سایر تخم های نطفه دار را هم نابود خواهند نمود. برای همین یک عدد نطفه سنج بروی دستگاه قرار داده می شود تا به وسیله آن عمل نطفه سنجی انجام گیرد .

برای عمل نوربینی نطفه سنج را در یک اتاق کاملا تاریک زیر تخم قرار دهید در صورتی که رگ های خونی و بخشی از بدن جنین را مشاهده نکردید تخم فاقد نطفه است.عمل نطفه سنجی باید سریع و صحیح انجام شده و شوک دمایی یا ضربه به تخم ها وارد نشود و دمای محیط زمان نطفه سنجی باید حدود 33 درجه و رطوبت بالای 50 درصد باشد.


انبرهای باتری: انبر های باتری که با دو رنگ قرمز و مشکی به قطب های مثبت و منفی باتری ماشین وصل می شوند و در زمان قطعی برق ، خرابی سوئیچینگ و در واقع در شرایط، عدم دسترسی به برق راه را برای روشن نگه داشتن دستگاه هموار می سازند .بایستی دقت کرد که انبر قرمز رنگ به قطب مثبت و انبر سیاه رنگ را باید به قطب منفی وصل کنید .ولتاژ باتری باید 12 ولت باشد


پلاک هوا :پلاک هوا وسیله ای کمکی برای تنظیم رطوبت می باشد هر چقدر که روند جوجه کشی جلوتر می رود و روزهای بیشتری از زمان قرار دادن تخم ها در داخل دستگاه می گذرد جوجه های داخل تخم احتیاج بیشتری به اکسیژن پیدا می کنند پس به شرط تامین رطوبت و دما رفته رفته از پلاک هوا با تعداد بیشتر سوراخ استفاده می شود و در روزهای هچ به شرط تامین رطوبت و دما کلا پلاک هوا را از محل مربوطه بردارید.نحوه مونتاژ ایزی باتور 1

ابتدا کفه دستگاه را روی یک میز یا شبیه آن می گذاریم تا گردش هوا در زیر آن برای عمل اکسیژن گیری و تهویه به راحتی صورت گیرد در داخل کفه دستگاه یک جای مستطیل شکل به صورت برش خورده تعبیه شده است که محل قرار گرفتن آبگیر می باشد . آبگیر را در جای خود قرار داده و بروی آبگیر شانه مورد نظر برای چیدن تخم ها را قرار می دهیم .به این ترتیب چیدمان کفه دستگاه کامل شده و با گذاشتن درب دستگاه،دستگاه آماده روشن شدن و تنظیم کردن می باشد (ازاتصال سوکت موتور گیربکس دار بر روی شانه ها به سوکت مادگی روی برد اطمینان حاصل فرمائید)


آدابتور را با رعایت نکات ایمنی به پریز برق وصل کرده و با وارد کردن سوکت آن به برد، دستگاه روشن می شود.

پس از راه اندازی و طی مدت 2 الی 3 ساعت داخل دستگاه های ایزی باتور 1 به اندازه یک لیوان کوچک آب خوری آب ریخته البته مطابق راهنمایی های قبلی اول باید فقط در یک شیار آب ریخته شود و به مدت 12 الی 24 ساعت اجازه تست و روشن ماندن بدهید و در این مدت زمان ، بایستی اقدام به تست و آماده سازی سیستم چرخش ، دما و رطوبت نمائید تا از کارکرد دستگاه اطمینان لازم حاصل شود .

سعی کنید 24 ساعت قبل از اینکه تخم های نطفه دار را در ماشین جوجه کشی قرار دهید دستگاه را روشن کرده و از کارکرد صحیح سیستم های آن اطمینان پیدا کنید چرا که در صورتی که دمای تخم ها بالا رفته و بعد به علت نقض فنی دستگاه دمای آنها پایین بیاید به احتمال زیاد آسیب جدی به تخم های نطفه دار وارد خواهد شد توجه به این نکته ضروری است که بعد از 24 ساعت تست فنی دستگاه ، ماشین جوجه کشی را خاموش کرده و درب آن را باز کنید تا دمای داخل دستگاه پایین بیاید و دستگاه خنک شود سپس تخم های را که از محل نگه داری به دمای اتاق منتقل نموده اید و چند ساعتی را در دمای اتاق نگه داشته اید داخل دستگاه خنک بچینید و بعد درب ماشین جوجه کشی را بسته و دستگاه را روشن نمایید.این کار موجب آن می شود تا به تخم های نطفه دار شوک دمایی وارد نشود.


نحوه مونتاژ قطعات در دستگاه ایزی باتور 2

ابتدا کفه دستگاه را روی یک میز یا شبیه آن می گذاریم تا گردش هوا در زیر آن برای عمل اکسیژن گیری و تهویه به راحتی صورت گیرد سپس در داخل کفه دستگاه یک جای مستطیل شکل به صورت برش خورده تعبیه شده است که محل قرار گرفتن آبگیر کمکی می باشد .آبگیر را در محل مخصوص خود قرار داده و سپس شانه بدون پایه را بروی ظرف آب گذاشته و بعد از آن شانه پایه دار را طوری قرار دهید که پایه های آن کنار شانه بدون پایه قرار بگیرد.ظرف آبگیر اصلی را در کناره دستگاه و در جای مخصوص خودش (همانند تصویر) قرار دهید سپس سیم سوکت موتور هر دو طبقه را وصل نمائید. درب دستگاه را بایستی طوری قرار داد که فن بزرگ روی شیشه درب دقیقا روی ظرف آبگیر اصلی دستگاه قرار بگیرد و سپس آدابتور را با رعایت نکات ایمنی به پریز برق وصل کرده و با وارد کردن سوکت آن، دستگاه روشن می شود.
پس از راه اندازی و طی مدت 2الی 3 ساعت در دستگاه های ایزی باتور 2 به اندازه یک چهارم ( ) ظرفیت آبگیر اصلی ، آب ریخته و به مدت 12 الی 24 ساعت اجازه تست و روشن ماندن دهید در این زمان ، بایستی اقدام به تست و آماده سازی سیستم چرخش ، دما و رطوبت کرد تا اطمینان لازم از کارکرد صحیح دستگاه حاصل شود .چنانچه رطوبت دستگاه افزایش نیابد میتوانید حجم آب را طبق راهنمایی انجام شده افزایش دهید.


*ستر و هچر همزمان مخصوص دستگاههای ایزی باتور 2 (96عددی ):


توجـــــــــــــه: برای ستر و هچر همزمان حتما بایستی فن سیرکوله (همان فن کوچکتر موجود در ایزی باتور 2) خاموش شود. برای اینکار دکمه کاهش (DOWN) را به مدت 3 ثانیه نگه داریدتا (عبارت Fan/Off/HAC ظاهر شود) صدای بوق ممتد را بشنوید و فن خاموش گردد.
در دستگاه ایزی باتور 2 میتوان به صورت های مختلف اگر تعداد کمتری تخم نطفه دار در دسترس باشد اقدام به جوجه کشی کرد و به تدریج در طول هفته ها اقدام به پر کردن دستگاه نمود.

ستر و هچر همزمان فقط در ایزی باتور 2 امکان پذیر است


در فرایند ستر و هچر همزمان میتوان تخم های نطفه دار را بطور متوالی و روزانه داخل دستگاه گذاشت.
برای اینکار شانه چرخان طبقه پایین را حذف کرده و بجای آن از سبد هچ استفاده میشود به این صورت که در طبقه بالا شانه چرخان برای دوران ستر تخم نطفه دار و طبقه پایین سبد هچ برای دوران هچر تخم ها به کار میرود.

هر تخم نطفه داری که دوران ستر خود را در شانه بالایی طی کرده است به سبد هچ پایینی انتقال پیدا میکند تا جوجه از تخم بیرون بیاید.
در یک نگاه کلی بهترین حالت جوجه کشی و داشتن راندمان بالا در دستگاه ایزی باتور 2 ، ستر و هچر همزمان می باشد به نحوی که شانه گردان در طبقه بالا برای دوران ستر و سبد هچ در طبقه پایین برای دوران هچر قرار بگیرد.

توجه داشته باشید که ممکن است بیرون آمدن جوجه و متولد شدن آن سه تا شش روز در دوران هچ طول بکشد.

و یا در یک نگاه کلی شما میتوانید همواره از طبقه بالایی دستگاه به عنوان محل ستر و از طبقه پایینی دستگاه با گذاشتن سبد هچ به عنوان هچر استفاده نمائید.


شما در ستر هچر همزمان می توانید از تخم های پرندگان مختلف به صورت همزمان نیز جوجه کشی نمایید اما باید عنایت داشته باشید که به علت تفاوت در نحوه نیاز به دما و رطوبت و مخصوصا حجم اکسیژن و تهویه هوا شاید راندمان دستگاه پایین باشد


توجه :

مواقع ایجاد عیب در برد دستگاه : هنگامی که برد به هر دلیلی خاموش بود یا با زدن فیش ورودی آداپتور 12ولتی روشن نشد.
ابتدا در مرحله اول از سالم بودن پریز و سپس سالم بودن آدابتور اطمینان حاصل فرمائید.سالم بودن پریز برق را با لوازم برقی می توانید تست کنید و برای اطمینان از سالم بودن آداپتور میتوانید با رابط باطری که در محتویات دستگاه برایتان ارسال می شود می توانید از سالم بودن برد اطمینان حاصل نمائید.


هشـــــدار: نصب و راه اندازی دستگاه حتما باید توسط اکیپ سیار کارخانه سازنده یا نمایندگان رسمی و دوه دیده در کارخانه که دارای مدرک فنی و حرفه ای معتبر نیز باشند انجام شود در غیر اینصورت کارخانه سازنده هیچ مسئولیتی در قبال خسارات جانی و یا مالی احتمالی نخواهد داشت.

با توجه به سیستم راه اندازی شده بر روی دستگاه های ایزی باتور بایستی در حالت کلی نوسان 1 درجه سانتی گراد دما و 15 درصدی رطوبت نسبی قابل قبول می باشد .پس از تست کامل دستگاه می توانید فرآیند جوجه کشی خود را آغاز کنید .

توجه داشته باشید که بعد از اتمام یک دوره کامل جوجه کشی حتما با استفاده از اسفنج مرطوب و اندکی شوینده ملایم دستگاه را نظافت کنید و چند ساعت در مجاورت هوا و تابش غیر مستقیم خورشید قرار دهید و به هیچ وجه برای ضد عفونی کردن دستگاههای ایزی باتور از مواد شیمیایی ، و گازفرمالین استفاده ننمائید.

اگر هنگام استفاده از شانه سایز کوچک (شانه بلدرچین)در ایزی باتور متوجه شدید که اندازه تخم کوچکتر از سایز شانه است می توانید با استفاده از یک کش نازک یا نخ نسبت به فشرده کردن محل قرار گیری تخم و محکم کردن تخم بر روی شانه استفاده نمایید.

بخش خدمات پس از فروش گروه صنعتی اسکندری همه روزه (به غیر از روزهای تعطیل) از ساعت 8 صبح الی 17 بعد از ظهر از طریق خط ویژه به شماره تماس 33744988-044 پاسخگو و آماده ارائه خدمات گارانتی به شما عزیزان می باشد.
توجه: شما میتوانید از طریق سامانه پیامکی به شماره 10000111333333 همچنین لینک تلگرامی
http://Telegram.me/EIG_1992 و آی دی ID:mad:EIG_1992 (ویژه نرم افزار تلگرام) با بخش خدمات پس از فروش گروه صنعتی اسکندری در ارتباط باشید.

لطفا در هنگام خرابی احتمالی دستگاه و یا سایر مشکلات در صورت تماس با بخش خدمات گروه صنعتی اسکندری تمرکز و آرامش خود را حفظ کرده و صد در صد به مهندسین بخش خدمات اعتماد نمائید و مطمئن باشید که همکاران ما در بخش خدمات پس از فروش بالاترین دوره های آموزشی را برای ارائه خدمات بهتر به شما طی کرده اند پس لطفا با آرمش و اعتماد وارتباط مثبت با مهندسین بخش گارنتی همکاری کنید آرامش و لحن برازنده شما باعث ارائه خدمات هرچه بهتر به خود شما خواهد شد.

از شما عزیزان خواهشمندیم در صورتی که قصد خرید هر کالایی را دارید با قسمت فروش گروه صنعتی اسکندری یا نمایندگی های فروش آن تماس بگیرید و به هیچ وجه جهت خرید کالا تلفن های بخش خدمات پس از فروش را اشغال نفرمائید وفقط در صورت داشتن سوال فنی ،تخصصی ویا علمی لطفا با بخش خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمائید.
 
ا

اسماعیل خدایی

Guest
#4
سلام دستگاه جوجه کشی شما عالیه عمل کردش خوبه
من میخواستم بدونم که چرا رطوبت دستگاه پایین تر از ۷۰ نمیاد یه تضیح مختصرمیدید به من
 

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
#5
معمولا رطوبت دستگاه های جوجه کشی با توجه به نژا د های مختلف پرندگان بین 60 تا 75 تنطیم میشود اختلاف دمایی 15 درجه خللی در فرایند کارکرد دستگاه جوجه کشی ایجاد نمیکند.
 

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
#8
سلام بله مهدی جان
لطفا با این شماره تماس بگیرید و بگید که از طریق سایت جوجه کشی دات کام تماس گرفتید
هم مشاوره ی رایگان بهتون میدن و هم اینکه جدیدترین قیمت و نمایندگی رو خدمتتون معرفی میکنن
مهندس محمودی 09143403463
موفق باشید

سلام نمایندگی در مشهد دارید
میخواهم یک 48 تایی دیگه هم بخرم
 
A

Alikhiyabani

Guest
#10
سلام چه مقدار آب باید درون دستگاه ایزی باتور1ریخت ؟وقتی آب تمام شد میتوان در دستگاه را باز کرد و آب ریخت؟
 

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
#11
سلام چه مقدار آب باید درون دستگاه ایزی باتور1ریخت ؟وقتی آب تمام شد میتوان در دستگاه را باز کرد و آب ریخت؟
سلام علی جان
خوب این بستگی مستقیمی با محل زندگی شما و رطوبت اونجا داره.
بهترین پیشنهاد برای شما تماس با بخش خدمات پس از فروش شرکت هست که به طور کامل براتون این مورد رو توضیح میدن تا مشکلی برای جوجه کشی نداشته باشید
شماره ی تماس : 044-32387787
موفق باشید
 
م

محمد رضا

Guest
#12
سلام من از دستگاه ایزی باتور ۲یبار استفاده کردم عملکردش عالیه ..ولی برا بار دوم روز شمارش زده offباید چه کاری انجام بدم ازین حالت خارج شه.؟
 

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
#13
سلام من از دستگاه ایزی باتور ۲یبار استفاده کردم عملکردش عالیه ..ولی برا بار دوم روز شمارش زده offباید چه کاری انجام بدم ازین حالت خارج شه.؟
سلام
محمد رضا جان لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت تماس بگیرید
شماره تماس : 04432387787
موفق باشید
 
م

محمد رضا

Guest
#14
سلام ..لطفا ادرس شرکت رو برام میفرستین دستگاهم مشکل پیدا کرده ..یبار ازش استفاده کردم خوب بود بار دوم خراب شده ...
 
ا

امین

Guest
#15
سلام
من دستگاه ایزی باتور 1 دارم و در روز 20 هستم و دستگاه هر 5 ثانیه یک بوق می‌زند و نمایشگر هم سالم هست لطفا راهنمایی کنید
 

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
#16
سلام
من دستگاه ایزی باتور 1 دارم و در روز 20 هستم و دستگاه هر 5 ثانیه یک بوق می‌زند و نمایشگر هم سالم هست لطفا راهنمایی کنید
سلام
لطفا با شماره ی زیر، خدمات پس از فروش کارخانه تماس بگیرید
شماره تماس : 04432387787
 
ا

احمد

Guest
#17
سلام من یک دستگاه ایزی باتور ۱ دارم یک دوره جوجه کشی مورغ انجام دادم و دستگاه رو خاموش کردم الان برای دوره دوم روشن کردم روز شمار روی ۲۱ هست ولی نمی تونم صفرش کنم تا ۱۰ میاد ولی کمتر نمیشه می خواستم بزارمش رو ۴۲ تا ۴۰ میره ولی بالاتر نمیره دوره قبلی به صورت دستی تنظیمات رو وارد کردم لطفا راهنمایی کنید
 

administrator

Administrator
عضو کادر مدیریت
#18
سلام من یک دستگاه ایزی باتور ۱ دارم یک دوره جوجه کشی مورغ انجام دادم و دستگاه رو خاموش کردم الان برای دوره دوم روشن کردم روز شمار روی ۲۱ هست ولی نمی تونم صفرش کنم تا ۱۰ میاد ولی کمتر نمیشه می خواستم بزارمش رو ۴۲ تا ۴۰ میره ولی بالاتر نمیره دوره قبلی به صورت دستی تنظیمات رو وارد کردم لطفا راهنمایی کنید
سلام
برای راهنمایی در مورد تنظیم دستگاه اگه دستگاه رو جدیدا خریداری کردید که به آموزش موجود در دیسک همراه دستگاه مراجعه کنید
در غیر این صورت با شماره ی تماس 04432387787 بخش خدمات پس از فروش کارخانه تماس بگیرید راهنماییتون می کنند .
موفق باشید .
 
بالا