وجود فن در دستگاه جوجه کشی

وجود فن در هر دستگاه جوجه کشی ضروری میباشد ، در این مقاله به بررسی علل وجود فن در دستگاه جوجه کشی و همچنین نوع فن های مناسب خواهیم پرداخت. 


وظیفه فن در دستگاه جوجه کشی چیست؟

وظیفه فن در دستگاه جوجه کشی را نمیتوان به نقطه خاصی محدود کرد چراکه فن وظیفه های مختلفی در دستگاه جوجه کشی بر عهده دارد ، فن دستگاه جوجه کشی در انکوباتورها برای تامین هوای تازه ، برای سیرکولاسیون داخلی ، برای خروج دی اکسید کربن و… مورد استفاده قرار میگیرد که در زیر به توضیح تک تک آنها پرداخته ایم. نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که در این مقاله منظور ما دستگاه های جوجه کشی خانگی میباشد.


فن و سیرکولاسیون داخلی در دستگاه جوجه کشی

در انکیباسیون های خانگی اکثراً از فن های معمولی که بر روی پردازنده رایانه ها نیز نصب میگردد به جهت سیرکولاسیون استفاده مینمایند، سیرکولاسیون همان جابجایی دائمی هوا درون دستگاه میباشد که در صورت رعایت نشدن این مورد تخم ها به احتما ۹۰% از بین خواهند رفت ، لازم به ذکر است که سیرکولاسیون داخلی توسط سازندگان دستگاه های جوجه کشی به دقت باید تنظیم گردد و یکی از مهمترین المان ها در جوجه کشی میباشد. 


فن و خروج دی اکسید کربن از دستگاه جوجه کشی

همانطور که گفته شد از فن در جاهای مختلف دستگاه استفاده میگردد به جهت خروج دی اکسید کربن نیز از فن استفاده میگردد به این صورت که فن تعبیه شده دی اکسید کربن درون دستگاه را ار درون دستگاه خارج مینماید اکثراً برای اینکار از فن های کوچکی استفاده مینمایند زیرا به صورت دائم کار نبوده و فقط هر چند دقیقه به مدت محدودی کار خواهد نمود. در صورتی که دی اکسید کربن درون دستگاه تخلیه نگردد جوجه های درون تخم ها اکسیژن را دریافت نکرده و درون تخم دچار خفگی خواهند شد. 


فن به عنوان تامین کننده اکسیژن در دستگاه جوجه کشی

استفاده های گوناگونی از فن در ماشین های جوجه کشی خانگی میگردد که یک نمونه دیگر آن نیز تامین اکسیژن میباشد ، به همان صورت که در بالا گفته شد دقیقاً وظیفه این فن تامین اکسیژن میباشد اما نه در هر مقطعی ، زیرا دستگاه جوجه کشی جوجه کشی خانگی دارای پلاگ های هوا میباشد که اکسیژن را در حد استاندارد تامین مینماید. از فن در مناطق گرمسیر استفاده میشود که امکان تامین اکسیژن مورد نیاز جوجه ها به صورت معمول وجود نداد. البته از این فن به عنوان فن اضطراری نیز یاد میشود که از جمله دستگاه های جوجه کشی استفاده شده محصولات اسکندری میباشد. 


فن های مخصوص دستگاه های جوجه کشی

در بیشتر دستگاه های تقلبی از فن های معمولی به جهت عملیاتی که در بالا گفته شد استفاده میشود اما واقعیت این است که در بیشتر موارد در هنگام جوجه کشی فن های بی کیفیت نصب شده دچار سوختگی یا مشکل میگردند که کل فرایند جوجه کشی را به خطر می اندازد مخصوصاً زمانی که شما از یک پرنده گران قیمت جوجه کشی کنید. فن های مناسب به جهت جوجه کشی فن های دائم کار میباشند که از فناوری کارکرد در حالت خلع نیز برخوردارند و امکان سوختگی در آنها تا ۸۰ درصد کاهش یافته است و از همه مهمتر اینکه گرمایی از خود تولید نمی نمایند. 


تهیه فن مناسب برای جوجه کشی

اکثر افراد با این مشکل موجه هستند که در ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه میخواهند از فن مناسب و مخصوص جوجه کشی استفاده نمایند اما متاسفانه در تهیه آن به مشکل میخورند ، این افراد میتوانند برای تهیه فن مناسب جوجه کشی به فروشگاه آنلاین گروه صنعتی اسکندری مراجعه نمایند.


کپی برداری با ذکر منبع مجاز میباشد: فروشگاه دستگاه جوجه کشی


 

25 thoughts on “”

  • سلام
   تعداد فن دستگاه جوجه کشی با توجه به نوع و تعداد متفاوت میباشد معمولا در دستگاه های کوچک یک فن کافیست در دستگاه های جوجه کشی صنعتی معمولا دو فن یا اگر معماری دستگاه مدرن باشد یک فن کفایت میکند.ز

 1. سلام من یک دستگاه جوجه کشی دستی تمام اتومات ساختم من تعداد فن ۳تا گذاشتم البته یدونش اظطراری است عالی

  • سلام
   فن ها چون وسیله ی الکتریکی هستند و در داخل دستگاه بخصوص دستگاه های خانگی و کوچک به شدت در معرض رطوبت و دما قرار دارند نیازمند سرویس های مداوم هستند و راه چاره ای برای این کار وجود نداره
   موفق باشید

  • سلام
   فن های مورد استفاده در دستگاه های جوجه کشی اسکندری به دلیل استفاده از منطق فازی در طراحی دستگاه به صورت اتوماتیک دبی عبوری رو تشخیص و خاموش و روشن میشن
   اینکه به صورت دستی خاموش روشن کنید به هیچ وجه عقلانی به نظر نمیرسه
   موفق باشید

  • سلام
   فن دستگاه های صنعتی و نیم صنعتی توسط کنترلر تنظیم میشه ، کنتلر میزان رطوبت رو میسنجه و در صورت نیاز فن ها رو راه میندازه
   موفق باشید

  • سلام ، خوب اون موقع فن فقط دمارو میاره داخل یا میبره بیرون و عملیات چرخش هوا در داخل دستگاه صورت نمیگیره ، باید برای اون هم فکری کنید در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهید شد
   موفق باشید

  • بسته به نوع دستگاه محل قرارگیری متفاوت خواهد بود
   باید تهویه ، چرخش هوا داخل دستگاه و ایجاد رطوبت رو در نظر بگیرید
   موفق باشید

  • سلام
   محمد جان برای اطلاع از قیمت ها لطفا با شماره زیر تماس بگیرید
   ۰۹۱۴۳۴۰۳۴۶۳ مهندس محمودی

   در مورد محل نصب هم با توجه به نوع دستگاه شما و عملکردی که از اون در نظر دارید متفاوت خواهد بود ، گاها این فن ها به منظور خروج هوا ، گاها ورود هوا ، گاها گردش هوا خواهد بود .
   قبل از اجرا نقشه ی دستگاههتون رو کشیده و هدف رو مشخص کنید .
   موفق باشید

 2. سلام ممنون بابت مطالب

  اگر سرعت فن کمی بالا باشه و باد را کمی باشدت تولید کنه… (بخواتر این که به تمام نقاط باد برسه ) …مشکلی پیش میاد؟

  • سلام علی جان
   خوب مشخصا این مورد با توجه تجربه ی شما در استفاده از اون دستگاه مشخص خواهد شد
   مشخصا افزایش سرعت ممکنه سبب افزایش جریان هوا بشه و سبب کاهش دما نیز بشه
   با تست بهتر می تونید به این نتیجه برسید
   موفق باشید

دیدگاه‌تان را بنویسید: