دلیل خفگی جوجه ها درون تخم در زمان هچر

بسیاری از افراد در زمان هچر با راندمان پایینی مواجه میشوند ، در حالی که در نطفه سنجی جوجه به طور کامل رشد کرده است و هیچ مشکلی ندارد اما درون تخم دچار خفگی میشود و نمیتواند از تخم خارج شود!!! در این مقاله به بررسی این مشکل پرداخته ایم.

مقاله امروز را میتوانیم یکی از رازهای هچر بنامیم چراکه این مورد هیچ جایی به شما توصیه نشده است و کمتر کسی دلیل این موضوع را میداند که چرا در زمان هچر چنین درون تخم دچار خفگی میگردد. اکثراً افراد در زمان هچر همین که یک جوجه متولد شد به سرعت درب دستگاه را باز میکنند و جوجه را از درون دیتگاه خارج مینمایند، بسیاری از افراد هم دو سه ساعتی منتظر میمانند تا جوجه درون دستگاه خشک شود و سپس آن را از درون دستگاه خارج مینمایند ، هر دو حالتی که در بالا گفته شد کاملاً اشتباه است!!!

شاید با خود بپرسید دلیل این موضوع چیست؟!!

دلیل خفگی تخم ها چیست؟

ما دلیل آن را برایتان خواهیم گفت، توجه داشته باشید زمانی که دستگاه در حالت مساعد میباشد یعنی میزان دما و رطوبت به طور دقیق تنظیم شده است و مناسب برای درآمدن جوجه ها از درون تخم میباشد ، یکی از تخم ها تبدیل به جوجه میگردد و شما همان لحظه یا بعد از چند ساعت درب دستگاه جوجه کشی را باز میکنید و آن جوجه را از درون انکوباتور خارج میکنید، در این حالت رطوبت تامین شده برای نرم کردن پوسته تخم ها از دستگاه خارج میگردد و رطوبت باقی مانده بر روی تخم ها نیز تبدیل به رسوب میشود که در این حالت تلاش جنین برای خارج شدن و شکستن پوسته تخم بی نتیجه خواهد بود و جوجه درون تخم دچار خفگی خواهد شد.


در زمان هچر چه کاری باید انجام دهیم؟

در زمان هچر میبایست توجه داشته باشید هر چند تخم که تبدیل به جوجه شد نباید درب دستگاه را باز کنید زیرا جوجه ها میتوانند تا ۴۸ ساعت بعد از تولد نیز بدون آب و غذا به راحتی زندگی کنند و از سوی دیگر هم در زمان هچر امکان اینکه برخی از تخم ها بیشتر از سه روز طول بکشد تا تبدیل به جوجه گردند هست پس اینکه شما درب دستگاه را باز نکنید کمک شایانی در تبدیل تخم ها به جوجه خواهد کرد.


نتیجه گیری کلی

دلیل خفگی تخم ها چیست؟

ر زمان هچر به هیچ عنوان نباید درب دستگاه را باز کنید حتی اگر تخم ها تبدیل به جوجه شده باشند، جوجه ها میتوانند تا ۴۸ ساعت (دو روز) بدون آب و غذا بعد از تولید به راحتی زندگی کنند. دلیل تبدیل نشدن تخم های نطفه دار به جوجه و خقگی جوجه ها درون تخم در زمان هچر اکثراً همین موضوع میباشد.

مقاله کمک به هچ جوجه را مطالعه نمایید.


کپی برداری با ذکر منبع مجاز میباشد: فروشگاه دستگاه جوجه کشی