نژاد های بلدرچین

نژاد های بلدرچین

[su_heading size=”12″ margin=”10″]نژادهای بلدرچین[/su_heading]

۱ – بلدرچین باب وایت

بلدرچین باب وایت

نژاد های بلدرچین | طبق تحقیقاتی که انجام‌شده وزن این نژاد فقط ۰/۴-۰/۳ پوند یا gr ۱۳۰-۱۷۰ می‌باشد. نرها قرمزرنگ با سرسیاه و سفید می‌باشند. محل‌های سکونت آن‌ها متغیر است؛ در زمینه‌ای باز کشاورزی تا حاشیه‌ی جنگل‌های مکزیک، کوبا و در بخش جنوب شرقی آمریکای شمالی زندگی می‌کنند.

دانه‌های مختلف، منبع اصلی غذایی آن‌ها بوده که در فصل زمستان حشرات نیز به این منابع غذایی اضافه می‌گردد. فرم اجتماعی آن‌ها به‌صورت دسته‌ای بوده که بیش از ۱ سال را باهم می‌گذرانند به‌جز فصل بهار که از جفت خود جدا می‌شوند.

این پرنده از بیشترین پرندگان شکاری مردم‌پسند است که بیش از ۲۰ میلیون از آن‌ها به‌طور سالیانه به‌تنهایی در ایالت متحده شکار می‌شوند. در ۱۶ هفتگی به بلوغ می‌رسند و ۵ را ۲۴ هفتگی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند.

۲- بلدرچین کوتور نیکس (بلدرچین ژاپنی)

بلدرچین کوتور نیکس

یکی از کوچک‌ترین بلدرچین‌ها بوده با ۷-۶/۳ یا ۱۶-۱۸cm طول و وزنی تقریباً ۰/۵-۰/۳۳ پوند یا gT ۱۷۰-۱۵۰. اجداد این بلدرچین در آسیا و آفریقای شرقی هستند. معمولاً بلدرچین مهاجر بوده و یکی از پرندگان غیرعادی می‌باشد.

گونه‌های این بلدرچین نشان می‌دهد به مناطق استپ و درختزارهای استپ علاقه‌ی زیادی داشته درحالی‌که به مناطق کشاورزی علاقه‌ای ندارد. این پرنده مهاجر آمدن خود را با صدای مشخصی چون Which و Which-ie اعلام می‌کند.

نرها با چندین ماده در طی فصل جفت‌گیری جفت شده اما به آن‌ها در جهت خوابیدن روی تخم‌ها و در پر ریزی جوجه‌ها کمکی نمی‌کنند.

۳- بلدرچین قرمز تنسی

بلدرچین قرمز تنسی

 این‌ها بلدرچین‌های باب وایت ساکت بوده و برای سگ‌ها جهت آموزش شکار نگهداری می‌شوند. بسیار پرجنب‌وجوشی هستند.

4- بلدرچین گامبلی

بلدرچین گامبلی

در بین نژاد های بلدرچین گونه ی دیگر نژاد گامبلی است . این پرندگان کوچک و زیبا در بیابان دره‌های جنوبی زندگی می‌کنند. هر پرنده‌یک کاکل به‌اندازه‌ی یک قطره اشک دارد. از مرغ‌ها کوتاه‌تر بوده و هر دوجنسی به رنگ قهوه‌ای می‌باشد. اما نرها محوطه‌ی شکمی و گردن‌سیاه رنگ‌تری از ماده‌ها دارند. تخم‌گذاری خوبی داشته و بیش از ۲ جین تخم می‌گذارند و والد خوبی هستند. می‌توان با دیگر بلدرچین‌ها پرورش داد. در عرضه‌ی آن‌ها محدودیت وجود دارد. حمل آن‌ها با کشتی، فقط در ماه ژوئن انجام می‌گیرد.

۵- بلدرچین تگزاس باپوست آبی

بلدرچین تگزاس باپوست آبی

 هر دوجنسی مشابه هم هستند، مرغ‌ها با کاکل زرد مایل به قوهای و نرها با کاکل سفید مشخص می‌شوند. در قسمت پشت و کمر به پائین یک نشان قهوه‌ای بالای سینه و گلوی آن‌ها آبی‌رنگ می‌باشد. محل زندگی آن‌ها در قسمت شرقی کلرادو و غربی کانساس متمایل به بخش مرکزی مکزیک است. با دیگر بلدرچین‌ها سازگاری دارند. محدودیت در عرضه‌ی آن‌ها وجود دارد. فقط در ماه ژوئن با کشتی حمل‌ونقل می‌شوند.

دستگاه جوجه کشی بلدرچین

دستگاه جوجه کشی بلدرچین

بلدرچین یکی از حیوانات خانگی میباشد که عموماً در

روستاها افراد به پرورش و نگهداری آن اقدام میکنند ، امروز این امکان

برای شما فراهم شده است تا بتوانید بدون نیاز به هیچ

دانش فنی از تخم بلدرچین جوجه کشی نمایید.

گروه صنعتی اسکندری انکوباتورهای جوجه کشی را طراحی کرده است که

دقیقاً شرایطی که مرغ مادر برای تخم نطفه دار محیا میسازد و حتی بهتر از آن را

برای تخم نطفه دارمحیا ساخته است و به این صورت موجب رشد

جنین درون تخم میگردد و در نهایت جنین درون تخم از تخم بیرون آمده و تبدیل به جوجه میشود.

برای مشاهده دستگاه های جوجه کشی ساخت

گروه صنعتی اسکندری میتوانید به فروشگاه آنلاین دستگاه جوجه کشی مراجعه فرمایید. 

لازم به ذکز است که تمامی دستگاه های جوجه کشی ساخت

گروه صنعتی اسکندری دارای 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش میباشند. 

برای جوجه کشی از انواع نژاد های بلدرچین می توانید از دستگاه جوجه کشی بلدرچین 1152 تایی استفاده نمایید . این دستگاه دارای کیفیت و راندمان ممتاز بوده و از ظرفیت جایگیری تخم بسیاربالایی برخوردار است . به همین علت یک دستگاه ایده آل برای جوجه کشی از بلدرچین میباشد .

 

مقالات مرتبط :

 

[su_button target=”blank” style=”3d” size=”5″ wide=”yes” center=”yes” radius=”5″ desc=”فروشگاه دستگاه جوجه کشی”]فروشگاه آنلاین دستگاه های جوجه کشی اسکندری[/su_button]