دستگاه جوجه کشی تقلبی کاکس

دستگاه جوجه کشی تقلبی

دستگاه جوجه کشی کاکس که با نام انکوباتور اصل هلندی فروخته میشود یک دستگاه جوجه کشی کاملاً بدل و چینی میباشد که از امنیت بسیار بسیار پایینی برخوردار است و حضور این دستگاه جوجه کشی در خانه یک خطر بزرگ محسوب میگردد.


مشکل امنیت  دستگاه جوجه آوری کاکس

امنیت دستگاه جوجه کشی

دستگاه جوجه کشی کاکس ماشین به دلیل اتصال مستقیم و بدون واسطه به برق (220 ولت شهری) یک خطر بسیار بزرگ در خانه محسوب میگردد و احتمال برق گرفتگی افراد و حتی آتش سوزی نیز به شدت در این نوع دستگاه های تقلبی بسیار بالا است.  هر دستگاه جوجه کشی قبل از اینکه برق را به المنت وصل نماید میبایست ولتاژ آن را تا حد 12 ولت کاهش دهد تا خطری برای افراد به حساب نیاید ، سیستم کاهنده ولتاژ به همین منظور در اکثریت دستگاه های جوجه کشی مطرح همانند آرکام یا اسکندری  تعبیه شده است.


سیستم آنالوگ دستگاه جوجه کشی کاکس

دستگاه جوجه کشی کاکس از نمونه انکوباتور های جوجه آوری میباشد که به صورت آنالوگ طراحی شده است، تخمین حدودی طراحی دستگاه های همانند کاکس ماشی برمیکرددد به حدود 14 الی 20 سال پیش که ماشین های جوجه کشی با سیستم آنالوگ طراحی میشد. سستم جوجه کشی این انکوباتور تقلبی کاملاً آنالوگ میباشد و حتی شما برای تنظیم میزان دما نیز میبایست به صورت دستی بتوانید میزان آبی که داخل دستگاه قرار میدهید را تنظیم نمایید در غیر این صورت رطوبت کمتر یا بیشتر خواهد شد. این در حالی است که دستگاه های جوجه کشی امروزی از سیستم جوجه آوری دیجیتال بهره برده اند و به صورت هوشمند میزان دما و رطوبت را تنظیم مینمایند.


سنسور نصب شده بر روی انکوباسیون تقلبی کاکس ماشین

سنسور دستگاه جوجه کشی دست دوم

همانطور که میدانید حسگر دستگاه جوجه گیری را میتوان قلب یک دستگاه جوجه کشی معرفی نماییم ، ماشین جوجه کشی تقلبی کاکس از سنسور LM35 بهره برده است که به هیچ عنوان حسگر قابل اعتمادی نیست، شما هم میتوانید این سنسور را در مراکز قطعات برقی به قیمت 1000 تومان خریداری نمایید. این در حالی است که بهترین دستگاه های جوجه کشی جهان همانند آرکام ، ویکتوریا و اسکندری از سنسور فوق حساس SHT ساخت سوئیس بهره برده اند.


چگونه یک دستگاه جوجه کشی مورد اعتماد و دقیق داشته باشیم؟

ایزی باتور 6 - دستگاه جوجه کشی

برای اینکه بتوانید یک دستگاه جوجه کشی مناسب تهیه نمایید میبایست از کارخانه هایی که سایقه طولانی در تولید دستگاه های جوجه کشی دارند خریداری نمایید ، اگر بخواهیم این کارخانه ها را در سطح جهان و ایران معرفی نماییم میتوانیم به آرکام کره به عنوان تولید کننده دقیقترین دستگاه های جوجه کشی ، ویکتوریای ایتالیا به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان دستگاه های جوجه کشی و گروه صنعتی اسکندری به عنوان برترین و البته بزرگترین تولید کننده دستگاه های جوجه کشی در سطح ایران و خاور میانه با بیش از 24 سال تجربه در این زمینه

تنها مشکلی که در خرید دستگاه جوجه کشی آرکام وجود دارد قیمت گران آن و عدم ارائه خدمات پس از فروش و ضمانت به ایران میباشد. اما در مقابل گروه صنعتی اسکندری دستگاه های جوجه کشی خود را با بالاترین کیفیت ارائه مینماید که از جمله آنها میتوانیم به ایزی باتور 6 اشاره نماییم.  برای خرید دستگاه جوجه کشی آرکام و یا اسکندری میتوانید به فروشگاه دستگاه جوجه کشی که لینک آن را در زیر برایتان آماده کرده ایم مراجعه فرمایید.


فروشگاه دستگاه جوجه کشی

فروشگاه دستگاه جوجه کشی

پیشنهادات میکنیم مطالب زیر را در نیز در مورد  جوجه کشی مطالعه نمایید: