ادامه مقاله تغذیه پرورش جوجه های بومی – بخش سوم : برای مخلوط کردن کردن مواد خوراکی آسیاب شده، باید ابتدادانه های غلات و کنجاله های آسیاب شده به میکسر افزوده و در ادامه مواد ویتامینی و معدنی، نمک، اسیدهای آمینه وسایر مواد کم مصرف جیره (کمتر از یک درصد جیره) باید قبل از افزودن به سایر مواد موجود در میکسر، با موادی نظیر آرد ذرت یا سبوس مخلوط شده تا حجم این مواد حداقل به ۳ درصد کل مواد برسد. توصیه می شود ابتدا نیمی از اقلام خوراکی آسیاب شده وارد میکسرشده سپس تیں مواد کم مصرف را به داخل میکسر افزوده شود. سپس باقیمانده مواد آسیاب شده وارد میکسر شده و عمل مخلوط کردن را شروع می کنیم. برای کارایی بهتر میکسر، بهتر است ۸۰ درصد حجم میکسر توسط اقلام آسیاب شده پر گردد. کلحجم میکسر در هر دقیقه باید یک مرتبه گردش نماید ضمن اینکه باید مواد خرد شده بین ۲۰ – ۱۵ بار مخلوط و زیر و رو شوند. زمان لازم برای انجام میکس توسط میکسرهای عمودی بسته به حجم و کارایی دستگاه می تواند ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول بکشد.
نوع دوم میکسر، میکسر افقی است که این نوع میکسر نسبت به میکسرهای عمودی عملکرد بهتری داشته و جیره حاصله از یکنواختی بیشتری برخوردار است. این نوع میکسر عمدتا در کارخانجات تهیه خوراک دام و طیور وجود دارد. مخزن میکسرهای افقی به صورت یک استوانه افقی است، درون این استوانه افقی، دو مارپیچ وجود دارد که برخلاف جهت هم دیگر میچرخند و این عمل باعث افزایش سرعت عمل و یکنواختی مخلوط شدن خوراک شده بطوریکه زمان لازم برای مخلوط شدن خوراک به حدود ۵ دقیقه میرسد.

 

تغذیه پرورش جوجه های بومی – مرغهای بومی

در ادامه مقاله تغذیه پرورش جوجه های بومی ، پرورش دهندگان مرغ بومی که با ظرفیت های کم فعالیت می کنند، عمدتا خوراک مصرفی مورد نیاز خود را از کارگاه ویا کارخانجات خوراک دام و طیور تهیه می کنند. چون میزان دان خریداری شده در هر مرحله آنقدر نیست که کارخانه با توجه به جیره مورد نظر مرغدار عمل کند و مرغدار باید از خوراک هایی که توسط کارخانه فرموله شده استفاده نمایند که بعضا با تقلباتی از لحاظ میزان مواد مغذی جیره و یا کیفیت مواد اولیه مورد استفاده همراه است. این مرغداران میتوانند مواد اولیه جیره مورد نظر خود را توزین و آسیاب نمایند و در صورت نداشتن میکسر می تواند بصورت دستی اقدام به مخلوط نمودن خوراک های آسیاب شده بنمایند. ابتدا غلات آسیاب شده (ذرت، گندم و یا جو) بر روی زمین (با کف سیمانی) به ضخامت ۲۰سانتیمتر پخش و در ادامه سویا آسیاب شده بر روی غلات پخش شده ریخته و با کمک بیل (لبه جلوی بیل تخت باشد) چندبار زیرورو می شود. مواد کم مصرف مثل مکمل ها و نمک با مقداری آرد ذرت مخلوط تا حجم آن افزایش یابد و آن را بر روی مواد آسیاب شده که بصورت اولیه مخلوط شده اند ریخته و دوباره با کمک بیل کاملا زیر و رو شده تا از یکنواخت شدن مخلوط اطمینان حاصل کنیم، بطوریکه از جاهای مختلف این مخلوط با مشت نمونه برداشته و با مقایسه بافت و رنگ نمونه ها میتوان تا حدودی از مخلوط شدن یکنواخت خوراک اطمینان کسب کنیم. همچنین میتوان با استفاده از یک بشکه معمولی که با کمک یک جفت بلبرینگ یا پولی (Puly) که به یک چهار پایه متصل است اقدام به مخلوط کردن مواد اولیه جیره نمود. به چرخش در آوردن دسته متصل به بشکه، باعث حرکت دورانی بشکه و مخلوط شدن مواد درون بشکه می شود. با این وسیله در هر مرحله می توان خوراک ۳۰۰ تا ۴۰۰ مرغ را به راحتی مخلوط نمود. بهتر است مواد آسیاب شده جیره به تدریج به درون بشکه ریخته و با چرخاندن دسته و دوران بشکه مواد مخلوط شده و مکمل ها ( ویتامینی و معدنی ) بصورت ترکیب شده با آرد ذرت در مرحله آخر افزوده شود.

کلمات مرتبط : دان ، دان مرغ ، دان مرغ بومی ،  دان مرغداری ، دان جوجه یکروزه ، آسیاب مرغداری ، دستگاه جوجه کشی صنعتی