کاهش تجمع سالمونلا

حذف رقابتی ( CE ) روش مؤثری برای کاهش تجمع سالمونلا در جوجه های مادر جوان است.

روش هایی که بدین منظور توسعه یافته است، شامل اسپری محیط کشت CE در کارتن جوجه در داخل کارخانه جوجه کشی می باشد که این روش مشابه آنچه که در مورد برونشیت عفونی اجرا می شود، است. در سن ۷ تا ۱۰ روزگی جوجه هایی که به روش CE تیمار  شده و در معرض سالمونلا قرار گرفته بودند،

حدود ۱۰ سلول در هر گرم محتویات سکوم خود داشتند، در مقایسه محتویات سکوم جوجه های گروه کنترل حاوی ۱۰ سالمونلا در هر گرم بود. اگر از CE استفاده می شود، می باید هر چه زودتر بعد از خروج از تخم مرغ این کار صورت گیرد تا از تجمع سالمونلا جلوگیری شود. چون بسیاری از جوجه های مادر قبل از رسیدن به مزرعه محل پرورش، مسیر طولانی را طی می کنند، از اینرو استفاده از تیمار CE در داخل مزرعه معمولا دیر است.

زمانی که حذف رقابتی به کار می رود باید دقت کافی در انتخاب و استفاده از آنتی بیوتیک ها به عمل آید. عدم تمایز در استفاده از آنتی بیوتیک ها یا مواد ضد میکروبی، میکروفلور روده را تحت تأثیر قرار خواهد داد، بنابراین ممکن است موجب کشته شدن سلول های CE و تکثیر سالمونلا گردد. این وضعیت گاها در مرغ های مادر در سن ۲۵ تا ۳۰ هفتگی در ابتدای دوره تخمگذاری رخ می دهد، که در این زمان به دلیل تنش ناشی از نقل و انتقال و جایگزینی به پرنده ها آنتی بیوتیک داده می شود. به منظور پیشگیری از این مشکل برنامه CE در دو مرحله پیشنهاد می شود.

اولین مرحله تیمار CE در جوجه کشی، مصرف آنتی بیوتیک به مدت ۲ روز قبل از انتقال به آشیانه تخمگذاری و سپس دومین مرحله از تیمار CE یک روز بعد از انتقال به آشیانه تخمگذاری می باشد. بی تردید این قبیل برنامه ها با گذشت زمان به همراه پیشرفت در تهیه محیط کشت متعادل از میکروب هایی که در تهیه CE به کار می روند بهبود خواهند یافت.

تخم مرغ های روی بستر مخاطرات جدی را در برنامه کنترل سالمونلا ایجاد می نماید و معمولا نباید به جوجه کشی ارسال شوند و یا حتی نباید در ارتباط با تجهیزات تخم مرغ های قابل جوجه کشی باشند. شستشو و ضدعفونی کردن تخم مرغها نیز بحث برانگیز است.

با شستشو، سالمونلای موجود در سطح تخم مرغ پاک می شود، اما شستشو و ضدعفونی شدید می تواند موجب از بین رفتن کوتیکول و ورود باکتری ها از طریق منافذ پوسته به داخل تخم مرغ شود. اگر تخم مرغها قبل از تخمگذاری با سالمونلا آلوده شوند، بنابراین انتقال در دقایق اولیه که تخم مرغ در حال خنک شدن است و قبل از سفت شدن کوتیکول رخ داده است. از اینرو ضدعفونی لانه ها تنها را حل کنترل سالمونلا در این نقطه حساس می باشد.

اگر سالمونلا وارد تخم مرغ شود می تواند سیستم محافظتی آلبومین تخم مرغ را پشت سر گذاشته و به داخل جنین نفوذ نماید. مشکل دیگر تکثیر سالمونلا روی پوسته یا منافذ تخم مرغ در طول دوره جوجه کشی و نتیجتا آلودگی جوجه در دوره جوجه کشی می باشد.

 

اگر شما هم میخواهید وارد این صنعت پر سود شوید میتوانید با خرید دستگاه جوجه کشی آینده ساز شغل خود باشید

پیشنهادات میکنیم مطالب زیر را در نیز در مورد  جوجه کشی مطالعه نمایید:

 

vc_row]

گروه صنعتی اسکندری در آپارات
گروه صنعتی اسکندری در اینستاگرام
گروه صنعتی اسکندری در فیس بوک
گروه صنعتی اسکندری در تلگرام
گروه صنعتی اسکندری در تویتر
گروه صنعتی اسکندری در یوتیوب
[/vc_row]

 

لینک های مفید محصولات :