ویژگی های بلدرچین

ویژگی های بلدرچین | از لحاظ تعیین طبقه بندی جانوری و زیست شناسی بلدرچین به راسته مرغان ، خانواده قرقاول ، زیرخانواده ماکیان اهلی و گونه بلدرچین تعلق دارد . در جهان دو گونه بلدرچین ژاپنی و اروپایی بسیار مورد توجه میباشند که میان این دو گونه بلدرچین ژاپنی و اروپایی بسیار مورد توجه می باشند که میان این دو گونه رابطه بسیار نزدیکی وجود دارد . بلدرچین ژاپنی بیشتر در جزایر ژاپن پراکنده بوده و نوع وحشی این پرنده بصورت جفت در فصل تابستان در شمال و در زمستان در نواحی جنوبیجزیره زندگی میکنند . درصورتیکه بلدرچین های اروپایی عموماً دارای گسترش وسیعی در اروپا ، سیبری ، ایران ، ترکیه ، چین و مصر می باشند علیرغم وجود تمایز مکانی ، شباهت های بسیار زیادی بین بلدرچین های ژاپنی و اروپایی موجود می باشد بطوری که زیست شناسی بلدرچین اروپایی دارای بدنی به طول ۱۸ سانتیمتر و بلدرچین ژاپنی دارای بدنی به اندازه ۱۵ سانتی متر می باشد .

بوم شناسی بلدرچین

ویژگی های عمومی بلدرچین

بلدرچین پرنده ای پرطاقت ، نیرومند و مقاوم میباشد و توانایی رشد و تولید مثل در گستره وسیعی از مناطق دارای آب و هوای گوناگون را دارا می باشد داشتن این قابلیت ناشی از قدرت سازگاری بالای آنها با شرایط گوناگون محیطی می باشد . در زیست شناسی بلدرچین است با شرایط نامساعد محیطی سازگار شود . تعداد ضربان قلب این موجود در هر دقیقه ۵۰۰ – ۶۰۰ ضربان می باشد . دمای بدن آنها به ۴۲٫۷۱ – ۴۲٫۱۵ درجه سانتیگراد میرسد . تعداد گپکروموزوم های این جانور ۷۸ میباشد .شش جفت این کروموزوم ها کروموزومهای بزرگ شش جفت متوسط و ۲۷ جفت میکروکروموزوم می باشند . کروموزوم های جنسی از نوع بزرگ می باشند .

این پرندگان زود رشد بوده ، به گونه ای که سن بلوغ در این پرندگان پایین بوده و در سنین ۱٫۵ الی ۲ ماهگی به بلوغ کامل جنسی میرسند . در این هنگام وزن پرنده نر به ۱۵۰ -۱۲۰ گرم و وزن ماده ها به ۱۵۰ تا ۱۸۰ گرم میرسد . از لحاظ ظاهری بلدرچین ماده ، درشت جثه تر از بلدرچین نر بوده و پرهای سینه آن نیز خالدار میباشد .

در حالیکه ویژگی های بلدرچین نر دارای پرهای سینه ای به رنگ قهوه ای است این پرنده پس از رسیدن به سن بلوغ بمدت تقریبی ۴ الی ۶ ماه تخمگذاری مینماید . متوسط حدود ۷۰ – ۷۵ درصد به جوجه تبدیل خواهند شد . برای کسب اطلاعات درباره تغذیه بلدرچین تغذیه بلدرچین کلیلک نماید . یکی از بارزترین ویژگی های بلدرچین که سود دهی را در آن به میزان زیاد افزایش می دهد این است که جوجه های تولید شده از گله مادر در جوجه کشی  مصنوعی و طبیعی پس از گذشت ۳۵ – ۴۵ روز به وزن کشتار میرسند و در این زمان ، وزن متوسط لاشه در آنها می تواند بسته به نوع و نژاد از ۱۴۰ الی ۲۲۰ گرم متغیر باشد .

تخمگذاری

میزان تخمگذاری در بلدرچین ها بالا و در حدود ۳۵۰ عدد در هر سال می باشد . بلدرچین ماده در سن ۵۰ – ۶۰ روزگی به اوج تولید تخم میرسند . متداول ترین نژاد در پرورش صنعتی این پرنده نژاد کوترنیکس ژاپنی است که در سال حدود ۲۰۰ تخم گذاشته و در سن ۴۰ روزگی نیز به وزن کشتار ۲۵۰ گرم میرسند . دوره انکوباسیون تخم در این موجود ۱۵ الی ۱۸ روز می باشد .

ویژگی های بلدرچین