ساخت دستگاه جوجه کشی

ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه

ساخت دستگاه جوجه کشی – در این آموزش قصد ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی رو داریم که با استفاده از چوب یا MDF و چند المان ساده ساخته میشود. برای این منظور به یک چارچوب کامل همانند شکل بالا ، یک دما سنج ، یک چراغ معمولی ، یک فن همانند پنکه کوچک نیازمندیم.

ساخت-دستگاه-جوجه-کشی-در-خانه

ساخت دستگاه جوجه کشی – در این مرحله چارچوب اصلی دستگاه ساخته میشود که ما جنس چوبی را انتخاب کرده ایم البته ابعاد دستگاه نسبی هست و بسته به سلیقه خود میتوانید آن را تغییر دهید. تنها چیزی که در ساخت این دستگاه جوجه کشی خانگی باید مورد توجه قرار گیرد تنظیم دقیق میزان دما و رطوبت میباشد.

ساخت دستگاه جوجه کشی در منزل

قسمت بالایی چارچوب را که مخصوص بدنه ساخته شده است را مطابق با شکل بالا ببرید. بریدن این قسمت برای این است که در مراحل بعدی کشویی خواهیم ساخت و کنترلر دما و رطوبت را درون آن قرار خواهیم داد البته برای اینکه بتوانیم به راحتی میزان دما و رطوبت را مشاهده نمائیم باید جنس بالای دستگاه را از جنس شیشه انتخاب نموده و به صورت دقیق عایق بندی نماییم تا مانع ورود و خروج هوای گرم و سرد گردیم.

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی

در این بخش پشت دستگاه را از دو جا سوراخ نمائید و لوله ای همانند لوله ای که در تصویر مشاهده میفرمائید  به دستگاه نصب نمائید البته قسمت پایینی لوله به داخل دستگاه هدایت شده و دو تیکه میباشد برای این کار هم از زانو استفاده شده است. از این لوله برای انتقال آب به داخل دستگاه استفاده خواهد شد و دلیل این نوع طراحی عدم نیاز به باز شدن درب دستگاه میباشد. همچنین قیف قابلیت جدا شدن از لوله را دارد و فقط در مواقع نیاز میتوانید وصل کرده و استفاده نمائید والبته در مواقعی که مورد نیاز نباشد نیز میتوانید درپوشی برای آن در نظر بگیری تا درزگیری به صورت کامل صورت گیرد.

ساخت دستگاه جوجه کشی
تولید دستگاه جوجه کشی در خانه

در این قسمت از آموزش شما میبایست قسمت هایی در تصویر مشخص شده را ببرید که بتوانیم به منظور نورگیر از آن ها استفاده نمائیم. شما میتوانید به منظور هزینه کم از شیشه برای پوشاندن مناطق برش داده شده استفاده نمائید برای درزگیری گوشه کنار این مناطق نیز میتوانید از موم استفاده نمائید. لازم به ذکر است که در دستگاه های جوجه کشی شرکتی و استاندارد به جای شیشه از پلی کربنات استفاده میشود زیرا ضد ضربه بوده و امکان عبور مرور اشعه های مضر به داخل دستگاه را نیز صلب مینماید.

تولید دستگاه حوجه کشی ساده

قسمت بالایی دستگاه را نیز به صورت کشویی طراحی کرده ایم که بتوانیم دما سنج و رطوبت سنج را در آن قرار دهیم ، توجه داشته باشید قسمت زیرین کشو با سیم توری پوشیده شده است.

ساختن یک دستگاه جوجه کشی در خانه
دستگاه جوجه کشی ساخته شده در خانه

در این قسمت همان طور که مشاهده میفرمائید یک لامپ 250 وات برای تولید گرما استفاده به عنوان هیتر ، یک پنکه کوچک که برای اتومبیل ها مورد استفاده قرار میگیرد برای سیرکولاسیون ، یک ترموستات آبگرمکن و یک دماسنج نصب شده است. ظرف آب نیز در کنار دماسنج در قسمت چپ دستگاه قرار میگیرد که شامل یک ظرف آب و یک اسفنج درون آن قرار دارد که پر آب است. شما نیز همین منوال المان ها را در کنار یکدیگر قرار دهید. همانطور که در تصویر مشخص میباشد لوله ای که در قسمت بیرونی دستگاه نصب کردید دقیقاً باید روی ظرف آب قرار گیرد، البته شایان ذکر است که برای تامین رطوبت سریعتر دستگاه میتوانید آب را به صورت داغ درون ظرف آب بریزید.

اندازه تخم نطفه دار مرغ

توجه داشته باشید لوله ها و خروجی هایی که انتخاب میکنید مشابه عکس باشد در این عکس ما خروجی را با تخم مرغ اندازه گیری کرده ایم تا برای شما هم به راحت ترین شکل امکان اندازه گیری وجود داشته باشد.

آموزش ساخت یک دستگاه جوجه کشی
ساخت ماشین جوجه کشی

در این قسمت یک موتور و راک که به صورت آماده و به صورت سرهم در بیرون نیز برای فروش موجود میباشد. موتور و راک را در قسمت میانی دستگاه نصب نمائید.  برای خرید موتور و راک نیز میتوانید به انتهای همین آموزش مراجعه فرمائید.

ساخت دشتگاه جوجه کشی ساده خانگی

و در مرحله آخر کشو را جایگذاری نموده و رطوبت سنج ، دما سنج و روزشمار را درون این کشو قرار دهید تا به راحتی بتوانبد آن را مشاهده نمائید. و دستگاه کاملاً تحت کنترل شما باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.