آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

این عنصر عنوان سفارشی است

ساخت ماشین جوجه کشی

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – لوازم مورد نیاز برای ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه به شرح تصویر بالا میباشد که در ادامه محل استفاده هر یک را شرح خواهیم داد. شایان ذکر است که این دستگاه جوجه کشی دست ساز کاملاً تست شده و در انتهای آموزش عکس جوجه هایی که از طریق همین دستگاه به دنیا آمده اند را میتوانید مشاهده فرمائید.

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه
  1. آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – برش بالای درب به صورت مربع به منظور نورگیری و مشاهده داخل دستگاه مطابق با تصویر بالا ، از طریق این دریچه که با شیشه پوشیده خواهد شد شما میتوانید درون دستگاه را مشاهده فرمائید و گردش تخم ها را درون دستگاه دقیقاً تنظیم نمائید. نکته: این دریچه در تمامی دستگاه های جوجه کشی شرکتی هم وجود دارد با این تفاوت که به جای شیشه از جنس پلی کربنات استفاده کرده اند زیرا شیشه مانع ورود اشعه های مضر خورشیدی و نور مستقیم به داخل جعبه نمیشود و همچنین شیشه از مقاومت بسیار کمتری نسبت به جنس پلی کربنات برخوردار است.
ساخت دستگاه جوجه کشی دست ساز

2 –آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – استفاده از موم شیشه برای پوشاندن کناره های درب برش داده شده (اماده شازی برای نصب شیشه) ، در این مرحله برای درزکیری صحیح و اصولی دستگاه به نوعی که هوای گرم و سرد به داخل دستگاه نفوذ نکند از موم استفاده کرده ایم که درزگیر بسیار مناسبی محسوب میگردد. موم برای درزگیری در دستگاه های چینی که با نام های کاکس هلند و جنسیس کره وارد ایران میشوند نیز استفاده شده است.

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی

3 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – نصب شیشه در قسمت برش داده شده و پوشاندن کناره ها با موم جهت جلوگیری از تبادل هوای گرم و سرد ، برای اینکه بتوانید داخل دستگاه و همچنین میزان دما و رطوبت را که در داخل دستگاه قرار دارند را مشاهده فرمائید باید از یک محافظ مانند شیشه استفاده نمائید که هم داخل دستگاه قابل مشاهده باشد و هم جلوگیری تبادل دمای گرم و سرد به داخل دستگاه گرفته شود که ما شیشه را به دلیل قیمت پایین پیشنهاد میکنیم در این آموزش نیز از شیشه استفاده شده است ، فقط کافیست شیشه را به اندازه محل بریده شده در مرحله 1 اندازه نموده و جایگذازی نمائید.

ساخت دستگاه جوجه کشی - در منزل
ساخت ماشین جوجه کشی در خانه

4 – ایجاد 4 سوراخ در زیر دستگاه به جهت موارد زیر:

  • 1 سوراخ برای آب خوردکار (بدون نیاز به باز شدن درب)
  • 1 سوراخ برای ورودی سیم برق (مخصوص برق فن)
  • 1 سوراخ برای منافذ هوا (جهت اکسیژن گیری)
  • 1 سوراخ برای گرداننده راک ها

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – مشابه این سوراخ هایی که در این آموزش ایجاد میکنید در تمامی دستگاه های جوجه کشی موجود میباشد که میتوانید به وضوح شماهده فرمائید با این تفاوت که در دستگاه های جوجه کشی شرکتی به صورت اصولی و دقیق طراحی شده اند.

ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

5 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – ظرفی قرار دهید و درون آن تعدادی اسفنج ، از این ظرف برای تامین رطوبت دستگاه استفاده خواهد شد با تابش حرارت آب بخار شده و رطوبت دستگاه را تامین خواهد نمود در اکثر دستگاه های جوجه کشی خانگی قدیمی نیز به این صورت رطوبت را تامین می نمودند که امروزه توسط پمپ آب و دستگاه های التراسونیک این عمل انجام میپذیرد.

ساخت ماشین جوجه کشی در منزل

6 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – سیم توری را خم کنید و طبق عکس به اندازه ای اماده نمائید که ظرف دارای اسفنج درون آن قرار گیرد، در تمامی دستگاه های جوجه کشی خانگی محافظی در قسمت بالایی ظرف آب و در قسمت پایینی راک ها وجود دارد که نقش محافظ جوجه ها را ایفا میکند زیرا جوجه ها در اکثر موارد بعد از تولد به دلیل سقوط از ارتفاع  راک با شکستگی پاها روبرو میشوند.

ساختن دستگاه جوجه کشی

7 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – برش سوراخ در سیم توری برای عبور لوله آب خودکار ، در این دستگاه شما برای تامین آب داخل ظرف نیازی به باز کردن درب دستگاه ندارید و برای رسیدن به این منظور سوراخی را در قسمت بالایی طرف آب ایجاد مینمائیم به اندازه ای که لوله آب به راحتی عبور کند.

ساخت دستگاه جوجه کشی مرغ در خانه

8 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – سیم طوری را روی ظرف آب قرار دهید مطابق با شکل ، سیم توری را دقیقاً مطابق شکل به نوعی قرار دهید که سمت سوراخ دار آن بر روی ظرف آب قرار گیرد تا بتوان شیلنگ آب را برای پر کردن طرف آب از آنجا عبور داد در این صورت شما میتوانید بدن نیاز به باز کردن درب دستگاه طرف آب را پر کنید.

ساخت دستگاه جوجه کشی ساده

9 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – لوله را از سوراخی که قبلاً برای آب خودکار ایجاد نموده اید درون دستگاه قرار دهید. در این مرحله شما سیستم رطوبت رسانی دستگاه را به طور کامل ساختید با این سیستم رطوبت مورد نیاز برای جوجه ها تامین خواهد شد.

ساختن دستگاه برای جوجه کشی مرغ

10 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – ساخت جعبه چوبی مطابق با شکل ، این جعبه به عنوان راک دستگاه استفاده خواهد شد تا تخم ها بر روی این راک قرار گیرند. در دستگاه های جوجه کشی شرکتی از راک ها و شانه های همه کاره یا کره ای استفاده میشود که قابلیت قرار گیری تخم هر نوع پرنده ای را دارا میباشد اما در این آموزش سعی شده با کمترین هزینه یک راک مخصوص تخم مرغ برای شما ساخته شود.

ساختم ماشین جوجه کشی ساده در خانه

11 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – برش سیم توری هم اندازه با زیر جعبه چوبی ، این سیم توری در قسمت زیرین راک قرار خواهد گرفت و به عنوان محافظ عمل خواهد کرد.

ساختن دستگاه برای جوجه کشی در خانه

12 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – اتصال به قسمت پایینی جعبه چوبی با استفاده از نیم بست های دستگیره ای ، از این نیم بست ها برای نگهداشتن راک در جای مناسب استفاده میشود. البته در ادامه راک توسط این نیم بست ها به لوله اصلی  نگهدارنده متصل میگردد که در تصویر بعدی کاملاً مشهود است.

دستگاه جوجه کشی دست ساز ساده

13 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – مطابق با تصویر یک لوله پلاستیکی را از طرفی رد کرده و از طرف دیگر دستگاه بیرون آورید، البته توجه داشته باشید که این لوله از بین دستگیره های نیم بست باید عبور کند تا بعنوان نگهدارنده راک مورد استفاده قرار گیرد ، البته این لوله برای چرخش راک که یکی از اصلی ترین عملیات جوجه کشی است نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

ساختن-ساده-ترین-دستگاه-جوجه-کشی

14 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – لوله ای که به منظور نگهدارنده راک نصب کرده اید را از دو طرف به اندازه ای که بتوانید به راحتی آن را گرفته و بچرخانید تنظیم نمائید ( پیشنهاد ما سه چهارم اینچ از هر طرف دستگاه به سمت بیرون میباشد) این کار برای راحتی شما در چرخش راک ها میباشد به این صورت شما میتوانید به راحتی دسته را گرفته و راک را بچرخانید. البته  میتوانید برای راحتی کار یک علامت در دسته قرار دهید تا میزان چرخش تخم ها را زیر نظر داشته و رسد نمائید

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی ساده در خانه

15 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – سوراخ کردن و وصل کردن جعبه چوبی (راک)  به لوله نگهدارنده جهت ثابت نگه داشتن راک و امکان چرخاندن آن با استفاده از دسته ها 

ساخت دستگاه های جوجه کشی خانگی

16 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – قرار دادن شانه تخم مرغ در درون جعبه مطابق شکل ، ابتدا قسمت زیرین شانه را به اندازه ای که تخم ها به راحتی درون آن جای بگیرند و پایین نیفتند. جعبه شانه های تخم مرغ در اینجا دقیقاً کار شانه های دستگاه های جوجه کشی را ایفا مینمایند که تخم های نطفه دار درون آن قرار میگیرد.

راحت ترین روش ساخت دستگاه جوجه کشی

17 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – باز کردن جای پیچ برای آویزان کردن فن و ترموستات از دیواره دستگاه ، فن برای سیرکولاسیون هوا ، ترموستات برای تنظیم گرمایش هوای داخل  به کار میرود که باید بر روی دیواره نصب گردند.

ساختن دستگاه خانگی جوجه کشی

18 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – در این مرحله چراق ، ترموستات و فن را باید به هم متصل کنیم تا سیستم تامین گرمایش و سیرکولاسیون دستگاه راه اندازی شود. برای اتصال صحیح این موارد بهتر است از یک برق کار کمک بگیرید.  لازم به ذکر است که استفاده از ترموستات باعث میشود تا سیستم تامین گرمایش به صورت اتوماتیک عمل نماید و د درجه دمای ثابتی باقی بماند که این تضمین تبدیل تخم به جوجه را در پی خواهد داشت.

ساخت دستگاه جوجه کشی از مرغ در خانه

19 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – در این مرحله طبق شکل بالا ترموستات ، چراغ و فن را بر روی دیواره دستگاه نصب نمائید که نمونه آماده و نصب شده بر روی دیوار را مشاهده میفرمائید. نکته: حتماً سعی کنید برای نصب دقیق این موارد از یک برق کار کمک بگیرید.

ساخت دستگاه جوجه کشی

ساخت بهترین دستگاه جوجه کشی
ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه
ساخت دستگاه جوجه کشی

20 – آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – در این مرحله پلاگ های هوا را میسازیم، به این صورت که ابتدا لوله هایی هم اندازه با سوراخ های دستگاه ببرید طبق عکس های بالا و درپوشی برای آنها قرار دهید تا در زمان هچر بتوانید به راحتی عملیات تامین اکسیژن را انجام دهید.  زیرا در زمان هچر تخم ها نیاز به اکسیژن بیشتری دارند. در زمان ستر (18 روز اول) پلاگ هوا باید به حالت بسته باشد و در 3 روز اخر (هچر) به دلیل نیاز به اکسیژن بیشتر این پلاگ ها را باید باز کنید.

دستگاه جوجه کشی ساخته شده در خانه
ساخت دستگاه جوجه کشی ساده در خانه
دستگاه جوجه کشی ساخته شده در منزل

آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی – و در نهایت نسخه ساخته شده دستگاه جوجه کشی خانگی که در 20 مرحله به صورت کامل ساخته شد. امیدواریم از این آموزش استفاده نمائید. البته لازم به ذکر است که شما میتوانید به راحتی با هزینه بسیار اندک یکی از دستگاه های جوجه کشی خانگی گروه صنعتی اسکندری را نیز خریداری نمائید که به صورت کاملاً اصولی طراحی و تولید شده است و البته دارای 12 ماه گارانتی بی قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش نیز میباشد. علاوه بر این شا میتوانید با خریداری دستگاه های جوجه کشی گروه صنعتی اسکندری از تمامی پرندگان و ماکیان تخم گذار جوجه کشی نمائید.

جهت ورود به فروشگاه دستگاه های جوجه کشی اینجا کلیک نمائید.

ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه

ساختن دستگاه جوجه کشی در منزل

ساخت دستگاه جوجه کشی در منزل

روش ساخت دستگاه جوجه کشی

نحوه ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی

چگوه یک دستگاه جوجه کشی بسازیم؟

12 thoughts on “آموزش ساخت دستگاه جوجه کشی خانگی”

    1. نخیر مواردی که در آخر قرار داده ایم نسخه تکمیل شده دستگاه میباشد ، و جوجه کشی که با این دستگاه دست ساز انجام شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.